Akıllı Lens Ameliyatı

Akıllı Lens Ameliyatı

Akıllı Lens Ameliyatı olarak tabir edilen trifokal mercekler adından da anlaşılacağı gibi üç odaklı merceklerdir. Ameliyattan sonra bu kişiler gözlüksüz olarak kitap okuyabilir, bilgisayar kullanabilir ve televizyon seyredebilirler. En yaygın trifokal mercekler; Zeiss Acrilisa Tri, Alcon Panoptix ve Finevision lensleridir. Katarakt ameliyatı olacak hastalara hangi merceğin uygun olacağına gözün bazı kriterlerine bakılarak karar verilir. Trifokal  Akıllı lens ameliyatı bilgi ve akıllı lens ameliyatı fiyatları için hastanemize başvurabilirsiniz.

Akıllı Lens Ameliyatı

Dakikalar İçinde Katarakt, Astigmat, Hipermetrop ve Miyop hastalıklarının tedavisi Akıllı Lensler ile yapılmaktadır.Gözün görme görevini yerine getiremeyen ve hastanın yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen göz içi merceğin yerine bir çok mesafede net görme yetisi kazandıran  Akıllı Lensler (Göz İçi Kalıcı Mercekler) yerleştirilmektedir.Akıllı Lensler  (Göz İçi Kalıcı Mercekler) hastanın ilerleyen yaşlarda karşılaşabileceği birçok göz sorunlarına karşı da hastayı korumaktadır.

Etkisi geçici midir?

Akıllı Lensler  (Göz İçi Kalıcı Mercekler) her hastanın gözüne ömrü borunca bir kez yerleştirilmektedir. Ömürlük lenslerdir. Hastanın göz numarası tespit edildikten sonra göz yapısı uygun bulanan hastalara uygulanmaktadır.

Akıllı Lensler  (Göz İçi Kalıcı Mercekler) takıldıktan sonra göz numarası değişmesi gibi bir durum olabilir mi?

Hastaların göz numarası belirlenir ve belirlenen göz numarasına uygun lens takılır. Hastanın göz numarası Akıllı Lenslerden  (Göz İçi Kalıcı Mercekler) sonra büyük değişimler göstermemektedir.

Kimlere uygulanabilir?

Akıllı Lensler  (Göz İçi Kalıcı Mercekler)  uzak mesafeyi ve yakın mesafeyi göremeyen hastalara, lazer tedavisine göz yapısı uygun bulunmayanlara , lazer tedavisi olup göz numarası yenileyen hastalara ve katarakt hastalarına uygulanabilmektedir.

Neden Akıllı Lensler tercih edilmelidir?

 • Ömürlük lenslerdir. Yıllar geçtikçe deforme olmamaktadır.
 • Uzak, yakın ve ara mesafeyi tek lens ile görme imkanı sunmaktadır.
 • Hastalarımıza uygulama sonrasında denize havuza girebilme imkanı sunmaktadır.
 • Tedavi yapıldıktan sonra numaralar geri gelmemektedir.
 • Gözde ilerleyen yaşlarda oluşabilecek hastalıklarında önüne geçmektedir.
 • Renk geçişlerini net bir şekilde fark etme olanağı sunmaktadır.
 • Hastamıza aynı gün evine dönebilmektedir.

Akıllı Lenslerde renk seçeneği var mıdır?

Akıllı Lensler  (Göz İçi Kalıcı Mercekler) göz içi merceğinin yerine yerleştirilmektedir. Renksiz ve Saydam bir yapısı vardır.

AKILLI LENS

Yaş ilerledikçe ve özellikle 40 yaşından sonra göz içerisindeki lenslerin yakını görme uyumu bozulur ve presbiyopi dediğimiz yakın görme bozukluğu ortaya çıkar. Artık göz merceğinin yakını görmek için yetmeyen gücünü, yakın gözlüğü takarak düzeltmeye çalışırız. Daha önce gözlük takmamış bireyin yakın için gözlük takmaya alışması oldukça zordur. Bireylerde fiziksel ve psikolojiksel olarak rahatsızlılara yol açabilir. Kullanılan yakın gözlüğünün numarası yıllar geçtikçe göz içi lensin uyumdaki azalma ile doğru orantılı artar ve daha yüksek numaralara çıkmaya başlar bu da daha kötü bir görüntü oluşmasına yol açar.

Akıllı Lens ( Göz İçi Lens) Tedavisi

AKILLI LENS İLE ASTİGMAT TEDAVİSİ

Teknolojik gelişmeler sayesinde artık hastalarımızın görme kusurlarının büyük çoğunluğunu her yaşda düzeltmek mümkün hale gelmiştir diyebiliriz.Yaş ilerlemesi ile birlikte göz de katarakt tanısı konulan ve az görme yetisine sahip bireylere Akıllı Lens uygulanarak gözlerde görme ve korma bozuklukları tedavi edilmektedir.

Akıllı Lens Ameliyatı

Fark etmeden gün içerisinde orta, yakın ve uzak mesafe odaklanmaları kullanmaktayız.Örneğin; elinizdeki telefonu veya kıtabı okurken yakın mesafa odaklanma, araba kullanırken uzak mesafa odaklanma, televizyon izlerken ise orta mesafe odaklanma yapmaktayız. Akıllı Lensler bu 3 odaklanma yapısını da içerdiği için siz normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Kitap okurken yakın gözlüğü takayım. Araba sürerken yada tevizyon izlerken uzak gözlüğümü takayım zahmetinden kurtulmaktasınız. Akıllı Lens sayesinde net ve zahmetsiz görüşe kavuşabilirsiniz.

KİMLER AKILLI LENS KULLANABİLİR?

Geçtiğimiz senelerde genel olarak 40 yaş ve üzerine uyguladığımız Akıllı Lens Ameliyatı‘nı artık gençlerede uygulayabilicek teknolojiye kuvuşmuş bulunmaktayız.Peki bu Akıllı Lensi kimler kullanabilir.

Akıllı Lens için Uygun Kişiler:

 • 40 yaş üstü yakın ve uzak gözlüğü kullanmak istemeyen bireyler
 • Katarakt sebebi ile az gören bireyler
 • Genç yaşta yüksek numaralı gözlük kullanan bireyler
 • İnce kornealı bireyler için uygundur.

Akıllı Lenslerin diğer lenslerden farkı nedir?

 • Gözlüğe ihtiyaç bırakmadan uzağı ve yakını görme imkanı sağlar
 • Diğer gözlüklerin orta mesafeyi gösterme performanslarından daha performanslıdır.
 • Gözünüzü UV ışıklarından korur.

Hasta 1 gün sonra normal yaşantısına rahatlıkla dönebilir. Ayrıca akıllı lensler ömrlük lenslerdir ve senelerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

(bkz. Akıllı Lens Tedavisi Yöntemleri)