TrDeEng
TrDeEng

40.000+
Vaka Deneyimi

60.000+
Başarılı Ameliyat

Göz Çizdirme Fiyatları

Op. Dr. med. Akın Akyurt

Op. Dr. med. Akın Akyurt

Göz Çizdirme Fiyatları

Göz çizdirme ve göz çizdirme fiyatları konusunda sizlere ayrıntılı bilgiler vereceğiz.

Halk arasında göz çizdirme ameliyatı, göze lazer, lazer göz ameliyatı  olarak da bilinir.

Lazerle göz ameliyatı nedir? Lazerle göz ameliyatı denince akla eksimer lazerle yapılan LASİK ve LASEK ameliyatı gelmelidir.

Göz çizdirme nedir? Lazerle göz çizdirme nedir?

1980li yıllarda Rusya’da popüler olan radyal keratotomi ameliyatı halk arasında lazerle göz çizdirme olarak bilinmektedir. Excimer lazerin 1990 da sonra uygulanmaya başlamasıyla lazerle göz çizdirme olarak bilinen bu yöntem terk edilmiştir. Lazerle göz ameliyatı veya lazerle göz çizdirme olarak tanınan bu ameliyatta aslında lazer hiçbir zaman kullanılmamış ve işlemler elmas bıçaklarla yapılmıştır. Bu ameliyatlar hiçbir zaman İzmir, İstanbul ve Ankara göz doktorları arasında yaygın olarak kullanılmamış ve yine İzmir, İstanbul ve Ankara göz hastaneleri ve göz klinikleri arasında pek kabul görmemiştir.

göz çizdirme
göz çizdirme

LASİK ve LASEK ameliyatının amacı nedir? LASİK ve LASEK ameliyatıyla göz doktoru tarafından eksimer lazer kullanılarak korneanın ön bölümü yeniden şekillendirilerek miyop, hipermetrop ve astigmat düzeltilir.No touch Laser Ameliyatı ile ilgili detaylı bilgiye

LASIK ile LASEK arasında ne fark vardır?

LASİK  sırasında korneanın ön bölümünden Intralase ile (bıçaksız lazer) ince bir tabaka kaldırılır ve alt tarafa eksimer lazer uygulanarak kornea istenen şekle getirilerek numara düzeltilir. LASEK’te ise ince tabaka kaldırılmadan eksimer laser uygulanır.

LASIK göz çizdirme nasıl yapılır? LASİK  olacak hastalarımız göz doktoru tarafından göz muayenesi yapıldıktan sonra sonra Pentacam, Orbscan ve Allegro Topolyser-Analyzer tetkikleriyle ile değerlendirilir. Hastanın gözü halk arasında “kartal gözü” diye adlandırılan Wavefront veya diğer kişiselleştirilmiş tedaviler için uygunsa daha ileri tetkikler yapılır. LASİK için uygun bulunan hastalar işlemler hakkında bilgilendirilir ve randevu verilir. Randevu günü gelen hasta tekrar muayene edilir ve excimer laser odasına alınır. Saydam tabaka damlayla uyuşturulduktan sonra İntralase lazerle ince bir tabaka kaldırılır. Bu işlem sırasında gözde hafif bir bası hissi olur ama ağrı duyulmaz. Daha sonra hastanın kırmızı ışığa bakması söylenerek LASIK ameliyatı gerçekleştirilir. Cihazımızda gözün hareketlerini takip eden eye-tracker sistemi olduğundan hasta gözünü oynatması tedaviyi etkilemez. İşlem sonrasında hastaya o gece takması için koruyucu gözlük verilir. Hastalarımız ertesi günden itibaren günlük yaşantılarına dönebilirler.

LASEK nasıl yapılır?

LASIK için yapılan tüm işlemler aynıdır, ancak Intralase uygulanmaz.

Kartal Gözü (Wavefront) nedir? Bazı gözlerde miyop, hipermetrop veya astigmatla birlikte “Aberasyon” adı verilen gözün optik düzensizlikleri mevcuttur. Aberasyonlar gece görüşü ve görme keskinliğinde azalmaya neden olabilir. Bu durumda miyop, hipermetrop veya astigmatla birlikte aberasyonları da düzeltmek gece görüşü ve görme keskinliğinde artışa neden olabilir. “Kartal gözü” olarak bilinen kişiye özel tedavi seçenekleri kliniğimizde Wavefront, F-cat, T-cat metotlarıyla uygulanmaktadır. Sizin için uygun olan yönteme doktorunuz karar verecektir.

Kimlere LASIK yapılmaz?

Keratokonus, ince kornea, üveit, kontrolsüz glokom, kontrolsüz diyabet olanlarla hamile ve emziren annelere yapılmaz. 18 yaş altında ve 65 yaş üstündekilere özel durumlar dışında yapılmaz. Bu konuda son sözü doktorunuz söyleyecektir.

LASİK, PRK, LASEK, Intralase (intralasik, ilasik, i-lasik) , Kartal gözü, Wavefront: Hangisi benim için uygundur?

Bunların hepsi lazerle göz ameliyatı yöntemleridir. Hangi yöntemin sizin için uygun olduğuna lazerle göz ameliyatı konusunda uzman olan doktorlar karar verebilirler. Alternatifler size sunulduktan sonra kararı doktorunuzla birlikte vermeniz sizin için en iyi sonucun alınmasında belirleyici olacaktır.

Lazer göz ameliyatı fiyatları nedir?

Göz Lazer ameliyatları teknikleri farklı olabileceğinden internet sitesinde kesin fiyat vermek mümkün değildir. Ancak  Türkiye’de bu kadar önemli bir ameliyatın ücreti çok zaman iyi bir çift gözlükten ucuzdur.

Gözüm lazer için uygun değilse ne yapmalıyım?

Göz bozukluğu çok yüksek olduğunda veya kornea tabakası ince olduğunda LASIK yapılamaz. Bu durumda alternatifler fakik iol veya saydam lens ektraksiyonudur. Fakik iol ameliyatında ICL, Artisan veya Artiflex göz içi mercekler kullanılır. Saydam lens ekstraksiyonu (CLE) ise katarakt ameliyatına benzer bir ameliyattır.

Ameliyat günü neler yapmalıyım?

LASIK günü, üzerinize rahat giysi giyerek size verilen randevu saatinde geliniz. LASIK işlemi ortalama 15 dakika sürmekle birlikte kliniğimizde 3-4 saat geçirmeniz gerekebilir.

LASİK işlemi ağrılı mıdır?

LASİK ve LASEK öncesinde göz damlayla  uyuşturulduğundan işlem ağrısız olmaktadır. Lazerden sonraki iki saat içinde gözde batma ve sulanma olabilmektedir.

LASEK işlemi ağrılı mıdır?

LASEK sırasında ağrı olmaz ancak sonrasında ağrı olabilir. Ağrıyı azaltmak için hastanemizde ağrı kesici damlalar verilmektedir

LASIK çabuk iyileşiyor ve ağrısız, neden LASEK olayım?

Birinci tercihimiz LASIK’tir ancak bazı kişilerin kornea tabakası ince olup LASIK için uygun değildir. Ayrıca LASIK olanların LASIK ameliyatı oldukları dikkatli göz doktoru muayenesiyle anlaşılır. LASEK te ise anlaşılması çok defa mümkün değildir. Ameliyat olduğunun anlaşılmasını istemeyenler LASEK tercih etmektedirler.

Görmem ne zaman netleşir?

Genellikle birçok aktivite 1-2 gün içinde rahatlıkla yapılabilir. Ancak tam netleşme 4-6 hafta, hatta bazı kişilerde daha da uzun sürebilir.

LASIK sonrasında göz damlası kullanmam gerekiyor mu?

LASİK sonrasında kortizonlu ve antibiyotikli damlalar kısa süreli kullanılır.

LASIK sonrası gözüm kapatılacak mı?

LASİK  sonrasında size koruyucu gözlük veriyoruz. Gözlerinizi kapatmıyoruz.

LASIK’ten hemen sonra gözümün görünümü nasıl olacaktır?

LASİK  sonrası gözünüzün beyazında kızarıklık olabilir. Derecesi kişiden kişiye değişir ve 15 gün içinde kaybolur.

lazer göz çizdirme
lazer göz çizdirme

İşime ne zaman dönebilirim? LASİK  ameliyatından sonraki günden itibaren işinize dönebilirsiniz. Ancak çok hijyenik olmayan, tozlu ortamlarda çalışıyorsanız birkaç gün ara vermenizde yarar vardır. LASEK sonrası iyileşme bir hafta kadar sürer bu nedenle LASEK olanların en az bir hafta izin almaları gerekir. Bizler her zaman sağlığı göz önünde tutarak göz çizdirme fiyatları konusunda size uygun fiyatlar sunuyoruz.

LASIK ile miyop, hipermetrop ve astigmat düzeltilebilir mi?

Yeni kuşak excimer laser cihazları ile miyop, hipermetrop ve astigmat düzeltilebilir.

En iyi lazer tedavisi hangisidir?

Siz en uygun olan tedavisi doktorunuz size önerecektir.

LASIK sonrasında gözlük kullanacak mıyım?

Hastaların çok büyük bir çoğunluğu bu işlem sonrasında gözlük kullanmadan günlük aktivitelerini gerçekleştirebilmektedirler. Ancak 40–45 yaş üzerinde olanlarda yakın veya okuma gözlüğü kullanmak gerekecektir.

LASIK işleminin riskleri nelerdir?

Tıpta hiçbir tedavi risksiz ve komplikasyonsuz değildir. Aynı şekilde sonuçları garantili değildir. Ancak LASIK için en güvenli tedavidir. Hastanemizde komplikasyon olmaması için her türlü önlem alınmaktadır. Muhtemel komplikasyonlar arasında enfeksiyon, gece yansımaları, az düzeltme ve fazla düzeltme sayılabilir. Kliniğimizde LASIK olacak tüm hastalarımıza riskler hakkında daha ayrıntılı bilgi verilerek aydınlatılmış onay formu okutulup imzalatılmaktadır. En uygun göz çizdirme fiyatları ile sizlerleyiz.

LASIK işlemi her iki göze aynı anda yapılabilir mi?

Evet, hastalarımızın hemen hepsine aynı seansta her iki göze yapılabilir.

LASİK olanlar ileride katarakt ameliyatı olabilirler mi?

LASİK olanlar gerektiğinde katarakt veya diğer göz ameliyatlarını olabilirler. Evet sizlerde göz çizdirme fiyatları ve göz tedavisi hakkında merak ettikleriniz için iletişime geçin.