Akıllı Lens Tedavisi Yöntemleri hastanemizde siz değerli danışanlarımız için en steril ortamlarda son teknoloji cihazlarımızla sizlere Akıllı Lens Tedavisi hizmeti vermekteyiz. Ve bu Akıllı Lens Tedavisinde bir den çok yöntem vardır. Bu yöntemler hastaya hangi yöntem gerekli ise o yöntem uygulanır.

Akıllı Lens Tedavisi Yöntemleri

Akıllı lens uygulamasında hastanın durumuna göre uygun mercek seçilir. Ve ayrıca bu akıllı lenslerin numaraları bulunmaktadır. Bu akıllı lensler de numara bulunması iyi bir durum olduğu gibi dikkat edilmesi gereken yerleri de vardır. Hastanın göz yapısı ve göz durumu çok iyi değerlendirilip ona göre hastaya uygun lens önerilmelidir. Akıllı lens tedavisi işleminden  bir gün sonra normal yaşantınıza dönebilirsiniz.

Akıllı lensler diğer bir adıyla göz içi lensler uzak, yakın ve orta mesafeleri gözlüğe gerek kalmadan çok açık bir şekilde görebilmeyi sağlar. Bu akıllı lensler üç gruba ayrılmaktadır;

  • Tek Odaklı Mercek (Monofokal)
  • Çift Odaklı Mercek (Bifokal)
  • Akıllı Mercek (Göz İçi Lens)

Tek odaklı mercek sayesinde hasta uzağı daha net görür, ancak yakın mesafe için gözlük kullanması gerekebilir. Çift odaklı mercekler de ise hasta uzağı ve yakını gözlük veye kontakt lense gerek duymadan gayet net bir şekilde görmesine yardımcı olur, ancak burada da hasta orta mesafeyi görmekte sıkıntı yaşayabilir.

Akıllı Lens Tedavisine kullanılacak akıllı lense(göz içi lens) gelecek olur isek, hastamız orta, uzak, yakın mesafe farketmeksizin gözlüğe ve kontakt lense ihtiyaç duyamdan gayet net bir görüntü alır.

Akıllı Lens Tedavisi Yöntemleri kimlere uygulanmalıdır diye soracak olur iseniz;

  • Kırk Yaşının üstünde yakını görmede sıkıntısı olan hastalara.
  • Katarakt tedavisi gördükten sonra gözlükten kurtulmak isteyen kişilere.
  • Korneasının yapısı lazer tedavisine uyum göstermeyen hastalar için.
  • Miyop, kırma kusurları, astigmat, hipermetrop tarzında göz sorunları olan hastalara.

Akıllı lensin diğerlerinden farkına gelecek olur isek. Gözlüğe ihtiyaç duymadan her mesafeyi çok net görürsünüz. Diğer lensler orta mesafe görüşüne bir katkı sağlamaz iken akıllı lensler sağlar. Gözlerini UV ışınlarından korur. Yaşlanmaya bağlı göz rahatsızlıklarını engellemede çok büyük bir faktördür. İsterseniz sitemizden Akıllı Lens Tedavisi Fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz.