Teknolojinin gelişmesi ile birlikte geliştirilen Akıllı lens ile net görüş sağlamak ve göz sorunlarınlarınıza kesin çözümler sunmak mümkündür.Gözün içinde herkeste doğal bir lens vardır. Bu lens saydam ve elastiktir. Yakına ve uzağa her bakışımızda bu lens esnekliği sayesinde şekil değiştirerek bakılan uzaklığa odaklanmaktadır.Böylece hem uzak hem de yakın net görülür.Yaş İlerledikçe gözümüzde bulunan doğal lens ilk olarak esnekliğini kaybeder, yakına bakarken şekil değiştiremez ve yakına odaklanamaz hale gelir. Daha da ileriki yaşlarda saydamlığını kaybeder ve katarakt oluşur.

Genellikle 40 yaş sonrası esnekliğini kaybeden kendi lensimiz yenisi ile değiştirilebilir özelliktedir. Özelliklerini kaybederek deforme olan yani eskiyen doğal lensin yerine Akıllı Lens adı verilen yapay mercek konulur. Bu yeni mercek artık hem uzağa, hem ara mesafeye hem de yakına odaklanabilme özelliğine sahip olup, her mesafede net bir görüş sağlar. Akıllı Lens (Göz İçi Lens) takılan hastada göz numarası bir daha ilerlemez. Katarakt ameliyatı bir kez yapılır ve gözde bir daha katarakt oluşmaz.

Akıllı lens ile net görüş

Akıllı Lens (göz içi kalıcı mercek)  uzak , yakın  ve orta mesafe olarak adlandırılan mesafeleri gözlüğe ihtiyaç bırakmadan net bir şekilde görebilme olanağı sağlamaktadır.

Akıllı Lens (göz içi kalıcı mercek)   tedavisi kırma kusurlarının tedavisinde kullanıldığı gibi şeffaflığını yitiren, matlaşan ve görme kalitesini en aza indirgeyen katarakt rahatsızlığının tedavisinde de kullanılmaktadır.

Katarakt, göz bebeğinin arkasında bulunan ve gözün görme görevini yerine getirmesini sağlayan şeffaf merceğin bulanıklaşması ve net görüntünün ortadan kalkmasıdır. Katarakt rahatsızlığı başka göz rahatsızlıklarında olduğu gibi gözlük veya ilaçlarla tedavi edilebilen bir rahatsızlık değildir. Katarakt tedavisinde cerrahi işlem uygulanmaktadır.

Akıllı Lens (göz içi kalıcı mercek)   tedavisi ile hastanın ameliyat sürecinde yaşadığı sorunların da önüne geçilmektedir. Akıllı Lens (göz içi kalıcı mercek)   operasyonları iğnesiz, narkozsuz, ağrısız yapılır hasta aynı gün evine dönebilmektedir. Hasta 1 iş günü sonrasında günlük yaşantısına devam edebilir 18 yaş üzerinde olan hastalara uygulanabilmektedir. Akıllı Lens (göz içi kalıcı mercek)   yakın, uzak, orta mesafede net görüş sağlamaya yardımcıdır.

Akıllı Lens (göz içi kalıcı mercek)   takıldıktan sonra hasta yakın, uzak ve orta mesafe olarak adlandırılan 40 cm ile 2 metre arasındaki mesafeyi gözlüğe ihtiyaç duymadan görebilme yetisine ulaşabilmektedir. Akıllı Lens (göz içi kalıcı mercek)   hastanın ömrü boyunca gözlük ve kontakt lense ihtiyaç bırakmayacak  şekilde görmesini sağlamaktadır.

Kimlere uygulanmaktadır?

  • Uzak ve yakın net göremeyen kişilere
  • Göz numarası yüksek olduğu için lazer ile numarası sıfırlanamayan hastalara
  • Katarakt rahatsızlığı olan hastalara
  • Lazer tedavisi olduğu halde göz numarası sıfırlanmayan hastalara
  • Göz numarası yüksek olan miyop hastalarına
  • Miyop, kırma kusurları, astigmat, hipermetrop gibi rahatsızlıkları olan hastalara
  • Kornea yapısı lazer tedavisi için uygun olmayan hastalara

Merceğin UV koruma özelliği gözünüzü zararlı ışınlardan korur. Yaşlanmaya bağlı göz rahatsızlıklarının engellenmesinde önemli bir faktördür.

Akıllı Lens Tedavisi Fiyatları