TrDeEng
  • Türkçe

40.000+
Vaka Deneyimi

30.000+
Başarılı Ameliyat

zepto nedir
Op. Dr. med. Akın Akyurt

Op. Dr. med. Akın Akyurt

1968 de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Erkek Lisesinde yaptı. 1986 da İstanbul Erkek Lisesini okul birincisi olarak bitirerek İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesini kazandı. 1992 de tıp fakültesinden mezun olduktan sonra Alman hükümetinin kendisine verdiği Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD ) bursu ile Almanya Köln Üniversitesi Göz Kliniğinde Prof. Dr. med Krieglstein ‘ ın yanında göz ihtisasına başladı.

Zepto ® Teknolojisi Nedir ?

Zepto Nedir, Zepto ® Teknolojisi Nedir ?

Zepto ® Nedir ? Zepto teknolojisi katarakt tedavisinde femtosaniye lazerden sonra daha da robotik mükemmellik sağlayan bir hızlı ve etkili bir teknolojidir. Zepto® modern bir katarakt cerrahisi teknolojisidir.

Katarakt cerrahisinde kataraktın ön yüzeyinin kusursuz bir şekilde açılmasına olanak sağlayan Zepto teknolojisi ile gözün içine takılan mercekler en mükemmel şekilde merkezde kalırlar, yana kaymazlar. Bu da göz kusurunun giderilmesi için yapılan cerrahi kaliteyi en üst düzeye çıkartır.

Zepto® teknolojisi günümüzde var olan en gelişmiş teknolojidir. En büyük faydası kataraktlı bölge temizlendikten sonra yerleştirilen akıllı lenslerin tam merkeze oturtulmalarıdır. Bu teknolojiyle göz içine yerleştirilen akıllı lenslerde odak noktası kaymaları yaşanmamaktadır. Kullanılan akıllı lensler Zepto® robotik teknolojisi ile tam gözün ortasına yerleştirilmektedir. 

Zepto Teknolojisi Akıllı Lens ile Birleşti

ZEPTO teknolojisiyle yapılan katarakt ameliyatında göz içine yerleştirilen Akıllı Lenslerin verdiği görüntü kalitesi en üst düzeyde gerçekleşir. 

Zepto Nedir? Ameliyat ne kadar sürüyor?

Katarakt ameliyatı genellikle lokal anestezi altında yapılır. Şimdi artık ZEPTO teknolojisiyle bu işlem her zamankinden mükemmel hale getirildi. ZEPTO teknolojisi, femtosaniye lazerden tam 1 milyon kez daha hızlı işlev görüyor! Bu kadar kısa bir sürede, katarakt ön yüzeyi müthiş bir kusursuzlukla açılıyor ve kataraktın temizlenmesiyle birlikte bu açıklığın içine akıllı göz içi lensi yerleştiriliyor. Ameliyat sonrası gözü steril bir şekilde kapatıp hastamızı genellikle hemen taburcu ediyoruz. Ertesi sabah ise açıp dam la tedavisine başlıyoruz. Katarakt ameliyatının birkaç gün sonrasında hasta iş yaşamınıza dönebilir. sosyal aktıvitelerinizi yapmaya başlayabiliyor

Zepto Nedir? Zepto Cerrahisinin Avantajları

Özellikle ameliyatı riskli olan hastalarda (küçük göz bebekleri olan kişilerde,  femtosaniye lazer katarakt cerrahisi için iyi bir aday olmayan hastalarda, şişkin kataraktlarda, çocuk hastalarda, doğal göz içi lensinin normal olması gereken yerden kaydığı durumlarda) Zepto teknolojisi katarakt ameliyatını çok daha güvenli hale getirir. Operasyon kısa sürede tamamlandığı için hasta konforu artar.