TrDeEng
TrDeEng

40.000+
Vaka Deneyimi

60.000+
Başarılı Ameliyat

Yeni Nesil Tedavi: ATOS Smile Lazer

ATOS Smile Lazer ile birlikte göz bozuklukları gözden flep yani herhangi bir doku kaldırılmadan atos smile lazergiderilebiliyor. LASIK ve LASEK’e göre yeni bir tedavi yöntemi olan bu teknikle flep kaldırılmadığı için buna bağlı komplikasyon riskinden de kurtulmuş oluyoruz. Schwind Amaris firmasının Schwind ATOS adı verilen cihazı ile bu yeni yöntem uygulanmaktadır. Aynı cihaz ile TransPRK (No Touch Lazer) ve Femtolasik tedavileri de uygulanabilmektedir. Üç lazerin aynı cihazda yapılabiliyor olmasıyla da oftalmoloji dünyasına bir yenilik daha kazandırıyor.

Göz Kuruluğu Riski Yok

ATOS Smile Lazer’in önemli avantajlarından biri de göz kuruluğu gibi bir komplikasyon oluşturmaması. Ayrıca göz kuruluğu yaşayan hastalar için de uygulanabilir bir yöntem. Lazer sonrası en sık görülen şikayetlerden biri göz kuruluğunun başlamasıdır. Bunun nedeni lazer cerrahisi sırasında kaldırılan flep. ATOS Smile Lazer’in flepsiz bir tedavi yöntemi olması nedeniyle, sonrasında hastalarımızda göz kuruluğu şikayeti almıyoruz. Bu da hasta konforunu arttıran temel etmenlerden biri.

Korneası İnce Hastalar İçin Uygulanabilir

Yine flep kullanılmaması nedeniyle, diğer tedavi yöntemlerine korneasının kalınlığı nedeniyle uygun olmayan hasta grupları için de ATOS Smile Lazer rahatlıkla uygulanabilmektedir. Bu hasta grubu gittiği  doktorlardan olumsuz yanıt alan ve kornea inceliği nedeniyle lazere uygun olmadığı söylenen geniş bir gruptur. Diğer lazer yöntemlerinde flep kaldırılması için korneanın belirli bir kalınlığın üstünde olması beklenir. Oysa bu teknikte flep olmamasının en büyük avantajlarından biri hasta spektrumunu genişletebilmek. Böylece çok daha geniş bir gruba lazer tedavisi imkanı yaratabiliyoruz.

Sporcular, Askerler ve Polisler İçin İdeal

Tedavi sırasında flep kaldırılmıyor olmasının bir diğer avantajı da sporcular, askerler, polisler ve pilotlara rahatlıkla uygulanabilir olması. Mekanik travmalara maruz kalma olasılığı daha yüksek olan bu meslek grupları için flep’li cerrahiler büyük bir risk taşıyor. Cerrahi sonrasında maruz kalınabilecek yüksek basınç değişimleri komplikasyonlara sebep olabiliyor. ATOS Smile Lazer tedavisi sonrası bu hasta grubu 72 saat içinde işlerine ya da hobilerine dönebiliyor ve mekanik travmalara maruz kalınması durumunda bile herhangi bir komplikasyon, istenmeyen durum oluşmuyor.

ATOS Smile Lazer’le ve diğer tedavi yöntemleriyle ilgili merak ettikleriniz ve randevu talepleriniz için bizimle sitemizdeki iletişim kanalları üzerinden iletişime geçebilirsiniz!