Schwind Amaris 1050 RS Laser Cihazı

Schwind Amaris 1050 RS Laser Cihazı

Schwind Amaris 1050 RS Laser Cihazı

Schwind Amaris 1050 RSKullandığımız lazer cihazının özelliklerini tanıyalım:

Veni Vidi göz hastanemizde kullandığımız ‘’ Schwind Amaris 1050 RS ‘’ excimer laser cihazı (Almanya) en yeni nesil lazer cihazı olup diğer hiçbir lazer cihazının düzeltemediği yakın görme sorununu da uzak bozukluğu ile beraber aynı seansta düzeltme yeteneğine sahiptir (PresbyMAX).

Hızı diğer lazerlere göre oldukça yüksek olup, ‘’smart surface’’ özelliği ile  hızlı ve daha düzgün tedavi yüzeyi sağlamaktadır. Özel taramalı takip sistemine (eye – tracker) sahip olduğundan tedavi sırasında hasta gözünü oynatsa da tedavi kesintisiz devam eder.

Ayrıca gözün merkez ekseni etrafında dönmesi (siklotorsiyon) ve kappa açısı (göz bebeği merkezi ile görme ekseni arasındaki açı) ayarlayabilme özelliği de yine tedavinin doğru alana yapılmasını sağlamaktadır.

Sadece Schwind Amaris cihazı ile uygulanabilen Transprk yöntemi göze gerçek anlamda hiç dokunulmadan gerçekleştirilir (no touch lazer).

Keratkonus hastalığının tedavisinde kullandığımız corneal cross linking (çarpraz bağları güçlendirme) işlemine ek olarak uygulanabilen Triple (Hibrid tedavi) modu ile bu hastaların görme seviyeleri de artırılabilmektedir. Bu özellik de yine sadece bu cihaza aittir.

Multifokal Göz İçi Akıllı Lensleri
Wavefront Laser