TrDeEng
TrDeEng

40.000+
Vaka Deneyimi

60.000+
Başarılı Ameliyat

PresbyMax ile Presbyopi Tedavisi
Op. Dr. med. Akın Akyurt

Op. Dr. med. Akın Akyurt

1968 de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Erkek Lisesinde yaptı. 1986 da İstanbul Erkek Lisesini okul birincisi olarak bitirerek İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesini kazandı. 1992 de tıp fakültesinden mezun olduktan sonra Alman hükümetinin kendisine verdiği Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD ) bursu ile Almanya Köln Üniversitesi Göz Kliniğinde Prof. Dr. med Krieglstein ‘ ın yanında göz ihtisasına başladı.

PresbyMax ile Presbyopi Tedavisi

PresbyMax ile Presbyopi Tedavisi hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Presbyopi belli bir yaştan sonra, sıklıkla da 40 lı yaşlardan sonra yakını görememek anlamına gelir. Günümüzde çok özel bir lazer tekniği olan PresbyMax yöntemi ile tedavi edilebilmektedir. Presbyopi ameliyatı her iki göz için yaklaşık 5 dakika süren bir excimer laser işlemidir. Bu işlem esnasında göze herhangi bir mercek takılmaz veya gözden herhangi bir doku çıkartılmaz.

PresbyMax ile Presbyopi Tedavisi

Peki yakını görememeye neden olan presbyopi nasıl oluşur kısaca buna bir bakalım.

Gözümüzün içinde saydam bir lens bulunur. Bu lens bir fotoğraf makinasının zum yapan objektifi gibi yakına bakarken şekil değiştirir ve yakına fokuslanmayı mümkün kılar. Presbyopi gözün içindeki doğal lensin yaşlanma ile beraber artık esnekliğini kaybetmesi ve şeklini değiştiremediğinden dolayı da yakına fokuslanamaması anlamına gelir. Gözlerde kamaşma, görmenin azalması, ışığa karşı hassasiyet, okuma zorluğu gece görüşünde bozulma, renklerin daha solgun görülmesi gibi sorunlar görülür. Gözlük numaralarındaki sık değişiklik gözün içindeki doğal lensin artık deforme olmaya başladığını ve görevini yerine getiremediğini gösterir. Presbyopi tedavi edilebilir bir hastalıktır ve mümkündür.

PresbyMax Tedavisi

Presbyopi başladığında kişi yakını görebilmek için yakın gözlüğü veya okuma gözlüğü kullanabileceği gibi lazerle yakın gözlüğünden tamamen kurtulabilir. Yakın görme bozukluğunun lazerle tedavisi çok spesifik ve özel bir konudur. Ancak konunun gerçek anlamda çok iyi uzmanları tarafından değerlendirilmelidir. Bir hastanın Presbymax ile presbyopi tedavisine uygun olup olmadığı ancak bazı testlerle anlaşılır.

PresbyMax ile presbyopi tedavisi alman Schwind firmasının Amaris adı verilen ileri teknolojik lazer cihazıyla gerçekleştirilir. Her iki göz yaklaşık 5 dakika sürecek bir seansta aynı anda tedavi edilir. Tedavide kornea yüzeyi lazer ışığı ile yeniden şekillendirlerek eskisi gibi yeniden yakını görebilir duruma getirilir.

Gözüne mercek takılması ile ilgili çekincesi olan veya bu işlemden korkan kişiler için doğru bir şeçimdir. Eğer göz yapıları müsade ediyorsa rahatlıkla PresbyMax laser tedavisi görebilirler.

PresbyMax ile Presbyopi Tedavisi

"<yoastmark

Tedavi öncesinde hastanın bu işlem için uygun olup olmadığını test edilmesi de son derece önemlidir. Özel bazı test cihazlarıyla kişiye özel gözün saydam tabaka haritası çıkartılır ve gözün uygunluğuna bakılır.

Siz de PresbyMax ile presbyopi ameliyatı fiyatları hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz bize web sayfamız üzerinden ulaşabilir, sorularınızı yöneltebilir ve randevu oluşturabilirsiniz