PresbyMax ile Presbyopi Tedavisi

PresbyMax ile Presbyopi Tedavisi hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Presbyopi belli bir yaştan sonra, sıklıkla da 40 lı yaşlardan sonra yakını görememek anlamına gelir. Günümüzde çok özel bir lazer tekniği olan PresbyMax yöntemi ile tedavi edilebilmektedir. PresbyMax ile presbyopi tedavisi her iki göz için yaklaşık 5 dakika süren bir excimer laser işlemidir. Bu işlem esnasında göze herhangi bir mercek takılmaz veya gözden herhangi bir doku çıkartılmaz.

PresbyMax ile Presbyopi Tedavisi

Peki yakını görememeye neden olan presbyopi nasıl oluşur kısaca buna bir bakalım.

Gözümüzün içinde saydam bir lens bulunur. Bu lens bir fotoğraf makinasının zum yapan objektifi gibi yakına bakarken şekil değiştirir ve yakına fokuslanmayı mümkün kılar. Presbyopi gözün içindeki doğal lensin yaşlanma ile beraber artık esnekliğini kaybetmesi ve şeklini değiştiremediğinden dolayı da yakına fokuslanamaması anlamına gelir. Gözlerde kamaşma, görmenin azalması, ışığa karşı hassasiyet, okuma zorluğu gece görüşünde bozulma, renklerin daha solgun görülmesi gibi sorunlar görülür. Gözlük numaralarındaki sık değişiklik gözün içindeki doğal lensin artık deforme olmaya başladığını ve görevini yerine getiremediğini gösterir. Presbyopi tedavi edilebilir bir hastalıktır ve PresbyMax ile presbyopi tedavisi mümkündür.

PresbyMax Tedavisi

Presbyopi başladığında kişi yakını görebilmek için yakın gözlüğü veya okuma gözlüğü kullanabileceği gibi lazerle yakın gözlüğünden tamamen kurtulabilir. Yakın görme bozukluğunun lazerle tedavisi çok spesifik ve özel bir konudur. Ancak konunun gerçek anlamda çok iyi uzmanları tarafından değerlendirilmelidir. Bir hastanın Presbymax ile presbyopi tedavisine uygun olup olmadığı ancak bazı testlerle anlaşılır.

PresbyMax ile presbyopi tedavisi alman Schwind firmasının Amaris adı verilen ileri teknolojik lazer cihazıyla gerçekleştirilir. Her iki göz yaklaşık 5 dakika sürecek bir seansta aynı anda tedavi edilir. Tedavide kornea yüzeyi lazer ışığı ile yeniden şekillendirlerek eskisi gibi yeniden yakını görebilir duruma getirilir.

Gözüne mercek takılması ile ilgili çekincesi olan veya bu işlemden korkan kişiler için doğru bir şeçimdir. Eğer göz yapıları müsade ediyorsa rahatlıkla PresbyMax laser yöntemi ile presbyopi tedavisi görebilirler.

PresbyMax Lazer

PresbyMax ile Presbyopi Tedavisi

PresbyMax ile Presbyopi Tedavisi

PresbyMax ile presbyopi tedavisi öncesinde hastanın bu işlem için uygun olup olmadığını test edilmesi de son derece önemlidir. Özel bazı test cihazlarıyla kişiye özel gözün saydam tabaka haritası çıkartılır ve gözün uygunluğuna bakılır.

Siz de PresbyMax ile presbyopi tedavisi hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz bize web sayfamız üzerinden ulaşabilir, sorularınızı yöneltebilir ve randevu oluşturabilirsiniz

 

© 2017 AkinAkyurt.com - by BWD

Hemen İletişim        0216 386 8736


Sınırlı Sorumluluk Beyanı
akinakyurt.com'un içeriği, kullanıcıyı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zama bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Tüm hakları saklıdır