• Pzt-Cmrts 09:00 - 21:00
 • info@akinakyurt.com
 • 444 0 481
 • 0216 386 8736
TrDeEng
 • Pzt-Cmrts 09:00 - 21:00
 • 444 0 481
 • 0216 386 8736
 • info@akinakyurt.com
 • Türkçe
 • Deneyim

40.000+
Vaka Deneyimi

 • Hasta Sayısı

30.000+
Başarılı Ameliyat

presbiyopi ameliyatı
Op. Dr. med. Akın Akyurt

Op. Dr. med. Akın Akyurt

1968 de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Erkek Lisesinde yaptı. 1986 da İstanbul Erkek Lisesini okul birincisi olarak bitirerek İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesini kazandı. 1992 de tıp fakültesinden mezun olduktan sonra Alman hükümetinin kendisine verdiği Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD ) bursu ile Almanya Köln Üniversitesi Göz Kliniğinde Prof. Dr. med Krieglstein ‘ ın yanında göz ihtisasına başladı.

Presbiyopi ameliyatı – Presbiyopi ameliyat fiyatları

Presbiyopi ameliyatı

Önce Presbyopi ne demek biraz ondan bahsetmek gerekir. Presbiyopi ameliyatı böylece daha kolay anlaşılacaktır. Her insanın gözünde saydam bir lens bulunur. Bu lens bir fotoğraf makinesinin objektifi gibi yakına bakışta elastikiyeti sayesinde formunu değiştirerek yakını zumlama görevi yapar. Böylece uzak bakıştan yakın bakışa geçtiğimizde yakındaki tüm objeleri net görürüz.

Belli bir yaştan sonra, özellikle de 40 – 45’li yaşlardan sonra gözün içindeki saydam lens elastikiyetini kaybederek yakın bakışta şeklini değiştiremez. Böylece yakına fokuslama görevini yerine getiremez. Yaşa bağlı olarak yakını görememe diye adlandırabileceğimiz bu fizyopatolojik duruma Presbiyopi adı verilir. Bu durumu düzelten ameliyat akıllı lenslerle uygulanan presbiyopi ameliyatıdır.


"<yoastmark

Presbiyopi yakın görüş bozukluğu olarak bilinen hipermetropiden farklı olarak. Tamamen belli bir yaştan sonra oluşan yakın görüş bozukluğunu ve yakını görememeyi ifade eder. Bu durumun en kolay tedavisi yakın gözlüktür. Gözünde presbiyopik değişiklikler başlamış olan, yakın görme problemi yaşayan hastalara uygun yakın gözlük verildiğinde yakın problemi ortadan kalkar.

Ancak günümüz şartlarında yakın gözlüğü kullanmak bir çok kişi için rahatsızlık veren ve konforu bozan bir durumdur. Bu yüzden de bir çok insan yakın gözlüğü takmadan yakını görebilmeyi istemektedir. Günümüz teknolojisi bize yakın gözlüğün yerine geçebilen çok önemli bir fırsat sunuyor. Gözün içine yerleştirilen ve ömür boyu gözün içinde kalan akıllı lensler sayesinde başarılı bir presbiyopi ameliyatı geçirmek. Böylece hem uzağı hem de yakınım gözlüksüz görebilmek mümkün hale gelebilmektedir.

"<yoastmark

Akıllı lensler ömürlük lenslerdir. Göze takılıp çıkarılmazlar, 10 dakikalık bir operasyonla gözün içine yerleştirilirler ve ömür boyu göz içinde kalırlar. Bu şekilde gerçekleştirilen presbiyopi ameliyatı sayesinde hem uzak hem de yakın bakışta gözlüksüz net görüş sağlanmış olur.

 

Akıllı lenslerin en önemli özelliği:

 • Bu durumun ömür boyu geçerli olması
 • Göz numarasının bir daha hiç değişmeyecek olması
 • Daha sonraki yaşlarda gözde katarakt oluşmayacak olmasıdır.

Akıllı lens ameliyatı günümüz şartlarında en gözde presbiyopi ameliyatıdır.

Presbiyopi ameliyatı fiyatları

Hastalardan gelen önemli bir soru da pesbiyopi ameliyatı fiyatlarıdır. Presbiyopi ameliyat fiyatını tespit etmeden önce tüm adaylar akıllı lens uygunluk testinden geçirilir. Bu test sonrasında kişilere uygulanacak akıllı lensin cinsi belirlenir. Gözün yapısına göre kullanılacak akıllı lensin cinsi değişebiliyor, bu durum da presbiyopi ameliyat fiyatını etkiliyor.

Akıllı lens ameliyatı ve presbiyopi ameliyat fiyatları için bize mail veya telefonla ulaşabilir,  web sitemizde iletişim bölümünü ziyaret edebilirsiniz.