• Pzt-Cmrts 09:00 - 21:00
  • info@akinakyurt.com
  • 444 0 481
  • 0216 386 8736
TrDeEng
  • Pzt-Cmrts 09:00 - 21:00
  • 444 0 481
  • 0216 386 8736
  • info@akinakyurt.com
  • Türkçe
  • Deneyim

40.000+
Vaka Deneyimi

  • Hasta Sayısı

30.000+
Başarılı Ameliyat

premium akıllı lens
Op. Dr. med. Akın Akyurt

Op. Dr. med. Akın Akyurt

1968 de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Erkek Lisesinde yaptı. 1986 da İstanbul Erkek Lisesini okul birincisi olarak bitirerek İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesini kazandı. 1992 de tıp fakültesinden mezun olduktan sonra Alman hükümetinin kendisine verdiği Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD ) bursu ile Almanya Köln Üniversitesi Göz Kliniğinde Prof. Dr. med Krieglstein ‘ ın yanında göz ihtisasına başladı.

Premium Akıllı Lens

PREMİUM AKILLI LENS NEDİR?

Premium akıllı lens uygulamalarından bahsederek Premium akıllı lensi tanımlayabiliriz.

Göz bebeğinin arkasına bulunan göz içi merceğinin saydamlığını kaybetmesiyle katarakt meydana gelir ve göz içi lensler ile kişi kataraktan kurtulabilir. Fakat takılan tek odaklı lensler yakında veya uzakta gözlük ihtiyacını ortaya çıkaracaktır. Premium akıllı lensler ile hasta hem kataraktan hem de uzak, yakın gözlüğünden kurtulabilir. Premium akıllı lens için teknolojinin son harikası demek yerinde olacaktır.

Katarakt olmayan ve gözlüklerden kurtulmak isteyen kişiler içinde yine Premium Akıllı Lensler tercih edilebilir. Diyelim ki siz 40 yaşındasınız kataraktınız da yok ama yakın görmeniz bozuldu ve masa başı çalışıyorsunuz. Sürekli yakın gözlüğü takmak zorunda kalıyorsunuz. Bilgisayar kullanımı ara mesafe, cep telefonu yakın, karşıdan gelene bakıyoruz bu uzak mesafedir. Her biri için ayrı gözlük kullanmak yorucu ve maliyetlidir. Bu hastayı mutlu etmek istiyorsanız uygulanacak yöntem Premium Akıllı Lens’tir.

Standart bir operasyon olarak gerçekleştirilen ve operasyon sonrasında gözlük kullanılması gerektiren katarakt operasyonunu Premium Akıllı lensler, gözlük kullanılması zorunluluğunu ortadan kaldırdı.

PREMIUM AKILLI LENSLER ÖMÜRLÜK LENSLER MİDİR ?

Premium Akıllı Lens çeşitleri ömürlük lenslerdir, göz içerisindeki ömrü insan yaşantısından fazladır. Premium Akıllı Lens  operasyonlarında doğru cerrah seçimi çok önemlidir. Eğer profesyonel bir göz doktoru tarafından bu lensler takılırsa gözün içerisinde yer değiştirmez, oynama yapmaz. Premium Akıllı Lenslerin diğer bir avantajı ise ışığa karşı hassasiyet oluşturmamasıdır.

PREMİUM AKILLI LENS’DE NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Premium Akıllı Lens operasyonunu gerçekleştirecek cerrah, göz yapısına göre bir çok hesaplama yaparak göz içine takılacak merceğin gücünü hesaplar. Eğer astigmatınız belli bir seviyenin üzerinde ise  torik mercekler tercih edilmelidir

Premium Akıllı Lenslerin kullanıldığı malze kalitesi büyük önem taşır, Premium Akıllı Lensler insan ömründen daha uzundur. Premium Akıllı Lens operasyonunun  komplikasyonsuz geçmesi  gerekir. Bu anlamda katarakt operasyonunun  önemli aşamalarını standardize eden femtosaniye laser teknolojisinin kullanılması avantajlıdır.

Sonuç olarak  premium mercek uygulamarında  sonuca  etki edebilecek  bir çok faktör söz konusudur ve herkes için uygun olmayabilir . Uygun hastalarda ve doğru cerrah ile yapılan operasyonlarda hasta mutlu olur.

AKILLI LENS TEDAVİSİNDE SGK GEÇİYOR MU ?

Kurum olarak çok fazla yurtdışı hastasına hizmet veriyoruz. Ancak kendi halkımız çoğu özel hastaneden fiyatları nedeniyle korkuyor gelmek istemiyor ama bilmeleri gerekiyor ki; Sağlık politikaları değişti. Devlet artık destek oluyor. Çoğu tedavimiz gibi Akıllı Lens tedavisi de sosyal güvenceniz tarafından karşılanıyor.