No Touch Lazer Kimlere Uygundur ?? Bu soru görme kusuruna sahip bir çok kişinin kafasını kurcalamaktadır. Acaba bu tedavi bana uygun mu, uygunsa canım acır mı gibi gibi bir sürü soru insanların kafasını kurcalamaktadır. Bu soruyu kısaca şu şekilde cevaplandırmak gerekirse on sekiz yaşının üstünde gözündeki görme kusuru ilerlemesi durmuş her bireye uygun bir tedavidir. Ayrıca işlem acısız, ağrısız ve temassız bir şekilde gerçekleşmektedir.

No Touch Lazer Kimlere Uygundur ?

No touch lazer tedavisi  sayesinde bir çok göz kusuruna sahip kişi bu kusurlarından kurtuldu ve gözlüksüz lenssiz bir şekilde görmeye başladı. Zamanında akıllı lens tedavisi görmüş kişiler bile bu no touch lazer tedavisi ile gözündeki görme kusurunu kökünden halledebilmekte. Eski zamanlarda kullanılan lazer teknolojisi herkese uygulanmamaktaydı. Uygulanamayan kişilerden biride kornea tabakası ince olan kişilerdir. Ancak şimdi no touch lazer tedavisi sayesinde kornea tabakası kalınlığı mühim olmadan bu tedavi yapılabilmekte. Eskiden yapılamamasının sebeplerinden biri eski lazer işleminde gözün kornea yapısında işlem yapılacağı için belli bir kalınlığa sahip olması lazımdı ama şimdi hiç bir şekilde böyle bir gereklilik yok.

No Touch Lazer

No Touch Lazer Kimlere Uygundur sorusuna dediğimiz gibi göz kusuru olan ve bu kusurda ilerlemesi olmayan herkese uygulanabilir. No touch lazer tedavisi kalıcı bir tedavidir. Yani hiç bir şekilde bu tedaviden sonra gözde tekrardan görme kusurunun oluşması mümkün değildir. Ayrıca no touch lazer tedavisi o kadar kısa sürmekte ki tahmini olarak otuz saniye içinde bu işlem tamamlanmakta. No touch lazer tedavisinden önce göze anestezi yapmak için bir damla sıkılır ardından hasta belli bir süre bir ışık kaynağına bakarken tedavisi gerçekleşmektedir. No touch lazer tedavisi dediğimiz gibi çok kısa bir işlem. Tedavisi çok kısa olduğu gibi iyileşme sürecide çok kısa bir tedavidir. Hasta bir hafta sonra tüm faaliyetlerine geri dönebilir. No touch lazer tedavisi göz için bir devrim niteliğindedir. Hasta acsız, ağrısız ve sancısız bir şekilde çok  kısa bir süre içinde görme kusurlarından kurtulabilmekte. Ve normal yaşantınıza devam edebilmektesiniz

Neden No Touch Lazer?

No touch Laser Ameliyatını seçmek için bir çok neden var, Neden No Touch Laser? yazımızda tüm bu nedenlerden bahsettik.