No Touch Lazer ile Göz Ameliyatı

No Touch Lazer ile Göz Ameliyatı

No Touch Lazer ile Göz Ameliyatı ile artık gözünüze dokunulmadan temassız bir şekilde göz ameliyatı olmak mümkün. Bu tedavi göz lazer teknolojisinin geldiği en son noktadır. No touch laser tedavisinde göze hiç temas edilmez, kesici bir alet kullanılmaz .Hasta sadece lazer ışığına bakar. Göze hiç bir şekilde temas olmadığı ve kesici alet ve benzeri şeyler kullanılmamaktadır. Hasta tedavi esnasında hiç ağrı ve acı hissetmemektedir. Bu nedenle No Touch Laser ile gözlüklerden kurtulma ameliyatı gözüne temas edinilmesinden korkan hastalar için çok uygun bir seçenektir.

No Touch Lazer

No touch lazer ile gözdeki uzak, yakın görme kusurları yani gözün kırma kusurlarında bu tedavi kullanılabilir. Miyop, astigmat ve hipermetrop gibi gözün görme kusurları tek tek veya hepsi tek seansta düzeltilebilir. No touch lazer tedavisi o kadar kısa sürmektedir kii hasta nasıl başlayıp bittiğini anlamamakta bile. No touch lazer tedavisinde öncelikle göz damlası ile göze anestezi yapılır. Anestezi yapıldıktan sonra her bir göz için bir dakikadan daha az bir sürede no touch lazer ameliyatı gerçekleşir. Aslında işlem kolaylığı, kısalığı ve ağrı, acı hissettirmemesinden dolayı ameliyat demek yanlış.

No Touch Lazer Nedir?

Klasik göz lazer tedavisinde gözün en ön tabakası olan kornea dokusuna kesi işlemi uygulanır. Kesi yapılacağı için klasik lazer uygulamalarında için korneanın kalın olması gerekmektedir .No Touch Lazer ise korneası ince olan kişilerde de uygulanabilmektedir. No touch laser tedavisinin diğer avantajları ise gözde kuruluğun daha az görülmesi, zar kırışması olmaması ve zar altında iltihaplanma olmamasıdır.
No Touch Laser ile göz ameliyatı daha önce kornea yapısı uygun olmadığı için göz tedavisi olamayan hatalarımız için uygundur. Ayrıca katarakt ameliyatı geçirmiş ama gözlük kullanmak zorunda olan hastalara da uygulanabilmektedir.

Hastaların no touch laser tedavisine bu kadar ilgi göstermelerinin nedenleri göze hiç temas edilmemesidir. Göze kesi uygulanmaması ve işlem esnasında cerrahi risk bulunmaması nedeniyledir.

Sonuçları da klasik lazer tedavileine göre çok daha kalıcıdır. No touch laser hakkında daha fazla bilgi alabilmek için bizlere internet sitemizden ulaşabilirsiniz.

avantajlarından bazılarıda gözde kuruluğun daha az görülmesi, zar kırışması olmaması ve zar altında iltihaplanma olmaması. Bu işlemin avantajlarından bazılarıdır.

© 2017 AkinAkyurt.com - by BWD

Hemen İletişim        0216 386 8736


Sınırlı Sorumluluk Beyanı
akinakyurt.com'un içeriği, kullanıcıyı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zama bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Tüm hakları saklıdır