No Touch Lazer Ameliyatı

No Touch Lazer Ameliyatı çok kısa ağrısız ve acısız hastanın göz kusurlarından kurtulmasını sağlar. Hatta o kadar kısa sürmekteki ameliyat bile denmeyebilir. Bu ameliyat sırasında kesinlikle göz çevresine ve göze bir temas yoktur. Ayrıca bu ameliyatın yapılma şeklini ve planını No Touch Lazer Tedavisi Yöntemleri ve No Touch Lazer Tedavisi Uygulamaları belirlemektedir.

No Touch Lazer Ameliyatı

Bu ameliyat günümüzde göz kusurlarında doktorlardan tarafından en çok kullanılan ve hastalar tarafından en çok tercih edilen tedavi yöntemidir. Bu sık tercih edilme ve kullanılmanın ardında No Touch Lazer Ameliyatı işleminin çok kısa, acısız ve ağrısız olması yatmakta. Bu ameliyat hsatanın otuz saniye kadar bir ışık kaynağına bakması ile yapılmakta. Ve bu otuz saniye boyunca hasta hiç bir şekilde ağrı, acı, batma gibi hisleri hissetmemektedir. Zaten her türlü önlem alınıp işlemden önce göz damlası ile gözlere anestezi yapılmaktadır. Böylece hasta bu sayede no touch lazer tedavisi sırasında göze temas eden ışığı bile hissetmemektedir. Bazı zamanlarda çok nadir olmakla birlikte hastanın göz kusurunun büyüklüğüne göre ameliyattan sonra yanma batma gibi olaylar olmakta ama dediğimiz gibi bunlar çok nadir karşılaşılan problemlerdir. Ayrıca bu sorunlar otuz altı saatlik bir süre diliminde yok olmaktadır. Ve asla tekrarı yaşanmaktadır.

No Touch Lazer Ameliyatı yakın, uzak gibi görme kusurları olan insanların tedavisinde daha çok sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca bu ameliyat daha öncesinde göz içi lens tedavisi görmüş kişilere de uygulanabilmektedir. Genelde bu tedaviyi ameliyat olmaktan korkan insanlar tercih etmekte. Bunun sebebi ise göze temas olmaması, gözde kesinlikle bir kesi ve çizik yapılmamasından kaynaklanmaktadır.

No touch lazer tedavisi göz yapısı uygun olan kişilere uygulanmakta ve asla geri göz kusurunun tekrarı gibi bir olay söz konusu olmamaktadır. Yani tedavi kalıcıdır. Göz kusuru bulunan bir kişi bu ameliyatı olduktan sonra bir daha gözlük, lens ve benzeri gibi materyallere ihtiyaç duymayacaktır. Dediğimiz gibi bu ameliyattan sonra çok yüksek bir olasılıkla gözde yanma batma gibi hisler oluşmamakta. Bunun başlıca sebeplerinden biride göze ameliyat sırasında vakum yapılmaması.

© 2017 AkinAkyurt.com - by BWD

Hemen İletişim        0216 386 8736


Sınırlı Sorumluluk Beyanı
akinakyurt.com'un içeriği, kullanıcıyı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zama bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Tüm hakları saklıdır