No Touch Laser Uygulaması ile gözlük kullanımına son verebilirsiniz!

No Touch Laser uygulaması kontakt lenslerinden ve gözlüklerinden kurtulmak isteyen hastalar için geliştirilmiş bir teknolojidir. Hastanın  gözüne temas olmadan miyop, hipermetrop ve astigmat gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Hastaya genel anestezi verilmemektedir. Hastanın gözleri anestetik damlalar kullanılarak uyuşturulur. Hasta bu uygulama yapılırken ağrı sızı hissetmemektedir.

No Touch Laser uygulamasını en çok kimler tercih etmelidir?

 • Kontak lens kullanan hastalar
 • Gözlük kullanan hastalar
 • Korneası yapısı ince olan hastalar
 • Göz ameliyatından çekinen hastalar
 • Gözlerine dokunulmasını istemeyen hastalara
 • Keratakonus hastaları

No Touch Laser uygulaması nasıl yapılır?

Uygulama öncesinde uygulama yapılacak olan göze anestetik damlalar damlatılarak hastanın acı duymaması sağlanır. Hastanın uygulama sırasında yapması gereken tek şey   doktorun belirttiği ışık kaynağına 30 saniye bakmasıdır. Hastanın tedavi yapılırken gözlerini kırpması durumunda cihaz durur. Bu sayede cihazın gözün başka bir yerine temas etmesi engellenmektedir. No Touch Laser uygulaması nokta atışı olan bir tedavi yöntemidir!

No Touch Laser uygulaması sonrası hasta ne kadar süre sonra günlük yaşantısına dönebilir?
Uygulama sonrasında hastanın gözleri kapatılmaz. Hasta gözlerinde 1,5 gün  batışma, kızarıklık ve ışığa karşı duyarlılık gibi hassasiyetler hissedebilmektedir. Her hastada bu yakınmalar farklılık gösterebilir. Bazı hastalar bu süreci daha kolay atlatırken bazı hastalarda bu yakınmalara rastlanabilmektedir.

No Touch Laser yaptırmanın yaş sınırı var mıdır?
Uygulamayı 18 yaş üzerinde olan göz numarasının büyüme oranı  belli noktalara ulaşmış hastalar No Touch Laser Ameliyatı olabilirler.

No Touch Laser yöntemi nedir?
No Touch Laser yöntemi hastanın gözüne temas olmadan yapılan bir lazer tedavisidir. Kişinin belirtilen ışık kaynağına bakması tedavinin yapılması için yeterli olmaktadır. Lazer cihazından çıkan ışınlarla göze doğrudan tedavi yapılır. Uygulama aynı seansta her iki göze birden yapılmaktadır.

No Touch Laser yöntemi kimlere uygulanabilmektedir?

 • 18 yaş üzerinde olan göz yapısı uygun olan kişilere
 • Miyop hastalarına
 • Hipermetrop hastalarına
 • Astigmat hastalarına
 • İnce kornea yapısı olan hastalara
 • Kornea nakli olmasına rağmen kırma kusurları tedavi edilemeyen hastalara
 • Katarakt tedavisi olan ancak gözlük kullanmaya devam eden hastalara
 • Keratakonus hastalığının tedavisinde Cross Link yöntemi ile birlikte uygulanabilmektedir.

No Touch Laser yöntemi klasik lazer yöntemlerinden ayıran özellikleri nelerdir?

Klasik lazer operasyonlarında kornea dokusuna neşter veya lazer ile kesi atılmakta veya gözün ön çeperi alkol ile eritilerek tedavi yapılmaktadır. Göze yapılan bu müdahaleler ilerleyen süreçlerde hastaların göz sağlığını bozabilecek hücre birikmesi, zar kırışması gibi yakınmalara sebebiyet verebilmektedir. No Touch Laser uygulamasında ise hastanın gözüne hiçbir cihaz teması yapılmamaktadır. Klasik lazer yöntemlerinin uygulanması için hastanın kornea  yapısının belli bir kalınlığa sahip olması gerekmektedir. Bu sebeple bir çok hasta gözlük ve kontakt lenslere mahkum kalıyordu. Bu uygulama ile ince kornealı hastalarda lazer olabilmekte gözlük ve kontakt lenslerden kurtulabilmektedirler.

Kalsik lazer uygulamaların göz kuruluğu çok şiddetli iken bu uygulamasında hastanın göz kuruluğu şiddetli değildir. Bu lazer  yönteminin en çok tercih edilme sebeplerinden bir tanesi de hasta uygulama esnasında ağrı, sızı hissetmemektedir. Hasta uygulamadan 4 gün sonra günlük yaşantısına devam edebilmektedir.7 gün sonra ise havuza denize girebilir . Gözlüksüz bir hayata merhaba!