TrDeEng
TrDeEng

40.000+
Vaka Deneyimi

60.000+
Başarılı Ameliyat

No Touch Laser Nedir
Op. Dr. med. Akın Akyurt

Op. Dr. med. Akın Akyurt

1968 de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Erkek Lisesinde yaptı. 1986 da İstanbul Erkek Lisesini okul birincisi olarak bitirerek İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesini kazandı. 1992 de tıp fakültesinden mezun olduktan sonra Alman hükümetinin kendisine verdiği Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD ) bursu ile Almanya Köln Üniversitesi Göz Kliniğinde Prof. Dr. med Krieglstein ‘ ın yanında göz ihtisasına başladı.

No Touch Laser Nedir ?

No Touch Laser Nedir ?

No touch laser nedir? : Uzak ,yakın ve astigmat tedavisinde kullanılan kesinlikle göze dokunmadan yapılan bir lazer tedavisidir.

No Touch Laser tedavisini klasik lazerlerden ayıran özellik nedir?

Bu tedavi ile  hastanın gözüne hiçbir temas olmadan ışık kaynağı ile tedavi edilmektedir.

İnce kornea hastalığı olan hastaların lazer operasyonu geçirmeleri No Touch Laser öncesinde mümkün değildi. No Touch Laser tedavisi ile lazer operasyonu farklı bir bakış açısı kazanmış oldu. İnce kornealı hastalar, ameliyattan korkan hastalar veya lazer operasyonuna göz yapısı uygun olmayan hastaların gözlüklerinden kurtulmaları için kullanılmaya olanak tanımaktadır. Tedavi yapılırken hasta ağrı sızı duymamaktadır.

Bu uygulama hangi göz hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır?

Miyop , hipermetrop  ve astigmat hastalarına uygulanabilmektedir. Uzak ,yakın mesafe olarak adlandırılan mesafeleri görmede problem yaşayan hastalar için ideal bir tedavi yöntemi olabilir. Korneası normalden dik veya ince olan hastalarda da uygulanabilmektedir.

Bu uygulama nasıl yapılmaktadır?

No Touch Laser tedavisi hastanın doktor tarafından belirtilen ışık kaynağına belirli saniyeler için bakması ile yapılmaktadır. Hastanın gözlerine bir alet veya doktor teması olmadan tedavisi saniyeler içinde gerçekleştirilmektedir. Uygulama her iki göze aynı gün yapılmaktadır.

Hasta ne kadar süre sonra günlük yaşantısına dönebilmektedir?

Hastanın gözlerinde 36 saat kadar  yanma , batma ,ışığa duyarlılık gibi  yakınmalar oluşabilir. No Touch Laserden   sonraki 4 . günden itibaren hasta günlük yaşantısına dönebilmektedir. Araba ve bilgisayar kullanma gibi günlük işlerini rahatlıkla yapabilmektedir. Bu süre hastanın göz yapısına göre daha uzun veya daha kısa olabilmektedir.

No Touch Laser  yapılmasından 7 gün sonra hasta denize havuza girebilmektedir. Savunma sporları dahil istediği sporu yapabilme özgürlüğüne sahip olabilmektedir. Eski lazer teknolojisi ile yapılan göz bozukluğu tedavilerinde yanma ve yakma işlemleri olmaktaydı. Bu durumda lazer tedavisinde sonraki aşamada kişilere rahatsızlık verebilmekteydi. Ama şimdi göze temas olmadan gözün görme kusurları No Touch Laser Tedavisi ile tedavi edilebilmekte. Bu işlem şu şekilde gerçekleşmekte; gözlerinize damla ile anestezi yapılmakta. Ardından ise sizler bir ışık kaynağına çok kısa bir süre bakıyorsunuz. Ve bu sırada ışık teknolojisi yardımı ile göz sorunlarınız tedavi edilebilmekte. Sizlerde No Touch Laser ve No Touch Laser Tedavisi Nedir konuları hakkında bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.