• Pzt-Cmrts 09:00 - 21:00
  • info@akinakyurt.com
  • 444 0 481
  • 0216 386 8736
TrDeEng
  • Pzt-Cmrts 09:00 - 21:00
  • 444 0 481
  • 0216 386 8736
  • info@akinakyurt.com
  • Türkçe
  • Deneyim

40.000+
Vaka Deneyimi

  • Hasta Sayısı

30.000+
Başarılı Ameliyat

No Touch Laser fiyatları
Op. Dr. med. Akın Akyurt

Op. Dr. med. Akın Akyurt

1968 de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Erkek Lisesinde yaptı. 1986 da İstanbul Erkek Lisesini okul birincisi olarak bitirerek İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesini kazandı. 1992 de tıp fakültesinden mezun olduktan sonra Alman hükümetinin kendisine verdiği Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD ) bursu ile Almanya Köln Üniversitesi Göz Kliniğinde Prof. Dr. med Krieglstein ‘ ın yanında göz ihtisasına başladı.

No touch laser fiyatları nedir ? no touch göz lazer fiyatları

No touch laser fiyatları

Öncelikle göze hiç dokunmadan gerçekleştirilen no touch laser ile ilgili bazı ön bilgiler verelim. Daha sonra bu no touch laser fiyatları nasıl tespit ediliyor onu anlatalım.

Transprk adı da verilen no touch laser tekniğinde göze hiç bir kesici aletle dokunulmaz, kornea dokusu kesilmez. Gözden herhangi bir yabancı parça çıkartılmaz. Cerrahi bir manipülasyon gerektirmeyen bir işlem olduğu için de hastalar için çok cazip bir lazer alternatifi durumundadır.

No touch laser veya diğer ismi ile Transprk gözüne dokunulması fikrinden ürken. Gözleri hassas, gözlerini yeterince açmada zorlanan kişiler için ideal bir lazer yöntemidir. Birkaç dakika süren işlem esnasında hasta sadece yanıp sönen yeşil bir ışığa bakar. Bu esnada göze hiçbir kesici aletle temas edilmez.

No touch laser Uygunluğu ve fiyatların belirlenmesi

Bir kişinin no touch laser tekniğine uygun olup olmadığı bazı ön testlerle anlaşılır. No touch laser fiyatları belirlenirken öncelikle kişinin göz bozukluk derecesi çok önemlidir. Miyopinin yüksekliği, astigmatın varlığı veya yokluğu, hastanın hipermetrop oluşu veya olmayışı lazer tekniğini etkileyen parametrelerdir. Göz numarası dışında hastanın görme keskinliğinin tama çıkıp çıkmaması, başka bir değişle göz tembelliğinin bulunup bulunmaması ayrıca bir risk faktörüdür. Tüm bunların dışında hastaya kornaya topografisi adını verdiğimiz bir tetkik yapılır. Bu tetkikle göz haritası ortaya çıkar ve gözün en ön saydam tabakası olan ve lazerin gerçekleşeceği kornea dokusunun özellikleri anlaşılır.

Bu kornea tabakasının kalınlığı veya inceliği, yüzeyinin düzgün olup olmaması. Eğrilik yarıçapları ve buna benzer daha bir çok parametre gerçekleştirilecek olan lazerin risk kat sayısını belirler. İşte saydığımız bütün bu parametreler, ister göz numarasına ait olsun. İster gözün görme potansiyeline ait olsun, isterse kornaya dokusunun yapısal özelliklerine ait olsun. No touch lazer fiyatı tespit edilirken önemli rol oynarlar.

Mutlaka bilinmesi gereken şey her hasta için standart bir No touch laser fiyatının olmadığıdır. Bu rakamın her hastanın gözüne özel olan bir takım değişken parametrelerin durumuna göre değişebileceklerdir. No touch lazer fiyatı öğrenmek için yapmanız gereken tek şey yukarda saydığım ayrıntılı göz muayenesinden geçmektir. Gerçekleştirilen muayene ve çekilen tetkikler sonrasında gözün potansiyel durumu net olarak ortaya çıkar ve no touch lazer fiyatı belirlenir.

Siz de kendi gözünüzle ait no touch laser uygunluğunu ve no touch laser fiyatları hakkında bilgi almak için bize telefonla veya web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.