TrDeEng
TrDeEng

40.000+
Vaka Deneyimi

60.000+
Başarılı Ameliyat

Neden No Touch Lazer?

No Touch Lazer teknolojisi, göz lazer ya da göz çizdirme olarak adlandırılan cerrahinin geldiği son noktalardan biridir. TransPRK olarak da bilinen No Touch Lazer neden tercih edilmeli?

  • Göze dokunulmadan uygulanır.
  • Gözün ön segmenti olan korneadan herhangi bir flep ya da parça alınmaz.
  • Diğer lazer teknolojilerine göre çok daha geniş bir hasta profiline ve ince kornealara uygulanabilir.
  • Saniyeler içinde cerrahi işlem sonlanır.
  • Genel ya da lokal anestezi uygulanmaz, damla anestezi kullanılır.
  • Kesi uygulanmadığı için göz kuruluğu riski düşüktür.
  • Flep alınmadığı için cerrahi sonrası komplikasyon riski düşüktür.

Güvenli Mi?

No Touch Laser, Alman teknoloji devi Schwind Amaris firmasının geliştirmiş olduğu Schwind Amaris 1050RS cihazı ile gerçekleştirilir. Schwind Amaris firmasının üretmiş olduğu bu cihaz, Avrupa’nın ve dünyanın sayılı kliniklerinde uzun süredir kullanılmakta ve sürekli iyileştirme prensibi ile hareket etmektedir. Bütün kliniklerin pre-op ve post-op dataları belirli aralıklarla toplanmakta, analiz edilmekte ve yeniden cihazlar kalibre edilmekte. Neden No Touch Lazer sorusunun cevabı bu nedenle öncelikle güvenilirliği olmalı.

Bu bilgiler ışığında yine aynı Alman firması bu sefer de yakın zamanda Schwind ATOS adlı teknolojiyi duyurdu. Artık No Touch Lazer cerrahisini güvenle bu son nesil cihaz aracılığıyla da yapabilir hâle geldik. Bütün bu veriler, özellikle oftalmoloji alanında teknolojinin ne kadar hızlı geliştiği ve güncellemelerin hastalarımıza ne kadar hızlı ulaştırıldığının bir kanıtı niteliğinde.

Lazer Sonrası Hasta Deneyimi

No Touch Lazer işlemi muayene ile aynı gün yapılabilmektedir. Dolayısıyla işlem süreci uygunluk oluşması durumunda oldukça basit ve kısadır. İşlem sonrasında ise hastalarımızı periyodik olarak kontrol etme gereği duyuyoruz. İşlemden sonra hastalarımızın görme seviyesi genellikle birkaç gün içinde artmaya başlıyor ve bu dönem oluşabilecek ufak ağrılara karşı da etkili ağrı kesiciler reçete ediyoruz. Bu eksende hastanın konforu cerrahi sırasında olduğu gibi sonrasında da üst düzeye çıkartılabiliyor.

No Touch Lazer ve diğer göz cerrahileri ya da hastalıklarıyla ilgili merak ettikleriniz ve randevu talebiniz için web sitemiz üzerindeki iletişim kanalları üzerinden bize ulaşabilirsiniz!