• Pzt-Cmrts 09:00 - 21:00
  • info@akinakyurt.com
  • 444 0 481
  • 0216 386 8736
TrDeEng
  • Pzt-Cmrts 09:00 - 21:00
  • 444 0 481
  • 0216 386 8736
  • info@akinakyurt.com
  • Türkçe
  • Deneyim

40.000+
Vaka Deneyimi

  • Hasta Sayısı

30.000+
Başarılı Ameliyat

Lazer İle Göz Rengi Değiştirme
Op. Dr. med. Akın Akyurt

Op. Dr. med. Akın Akyurt

1968 de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Erkek Lisesinde yaptı. 1986 da İstanbul Erkek Lisesini okul birincisi olarak bitirerek İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesini kazandı. 1992 de tıp fakültesinden mezun olduktan sonra Alman hükümetinin kendisine verdiği Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD ) bursu ile Almanya Köln Üniversitesi Göz Kliniğinde Prof. Dr. med Krieglstein ‘ ın yanında göz ihtisasına başladı.

Lazer İle Göz Rengi Değiştirme

Lazer ile Göz Rengi Değiştirme konusunu ele aldığımız bu yazımızda sizlere bu konu hakkında bilgi vereceğiz. Göz Rengini Kalıcı Olarak Değiştirmek Mümkün Mü? Son dönemlerde basında sıkça gündeme gelen göz rengini değiştirmenin ne kadar güvenli olduğu tartışılmaya devam edilirken uzmanından konunun detaylarını, öğrenelim. Estetik algısı o kadar değişti ki yıllarca çoğu kişi renkli kontakt lens takarken şimdi kalıcı göz rengi değişikliği için arayışa girdi. Göz rengini kalıcı olarak değiştirmek mümkün mü ?

Lazer İle Göz Rengi Değiştirme

Evet, Lazer İle Göz Rengi Değiştirme mümkün. Öte yandan, bu “evet” yanıtını alıp erkenden sevinmek de doğru değil. Önce bilinmesi gerekenleri anlatalım…
Göz rengini iki yöntemle kalıcı olarak değiştirebiliriz:
Lazer uygulamasıyla
• Göz içine yapay iris takılmasıyla
Lazer uygulamasıyla göz rengi nasıl değiştirilir?
Göze rengini veren dokuya, yani iris dediğimiz dokuya uygulanan özel bir lazer ile koyu renkteki bir göz mavi-yeşil renge çevrilebilir. Gözümüzün rengini pigment hücrelerinin yani boya hücrelerinin sayısı belirler. Pigment hücreleri, koyu kahverengindedir. Gözümüzde bu hücrelerden çok sayıda varsa gözümüz siyah – koyu kahverengi olur. Pigment hücrelerimizin sayısı orta karar ise gözümüz açık kahve – ela renginde olur. Gözümüzde hiç pigment hücresi yoksa o zaman mavi – yeşil gözlü oluruz. Lazer ile boya hücrelerini toz haline getirip bunları iris üzerinden temizlemek mümkün. Bu durumda, kahverengi göz kendiliğinden mavi renge döner.

Gözün Orijinal Dokusu Bozulmuş Oluyor, Riski Yok Mu?

Bu tedavi, maalesef çok riskli. Riskini anlatmadan önce şunu açıklamak gerekir; Göz sürekli olarak, göz küresi içinde kapalı kalan bir sıvı üretir. Bu sıvının üretim fazlasını da filtre görevi yapan dokulardan geçirerek kan damarları yoluyla göz küresinin dışına atar. Göz içindeki bu filtre dokular herhangi bir nedenle tıkanırsa fazla sıvı göz küresini terk edemez ve göz içinde birikir. Göz sıvı üretmeye ara vermeden devam edeceği için, belli bir süre sonra göz içinde biriken sıvı aşırı bir basınç yapar ve bu basıncın etkisiyle görmemizi sağlayan hücreler ezilerek ölmeye başlar. Bu duruma glokom, yani göz tansiyonu hastalığı diyoruz. Hızlı ve etkin bir tedavi yapılmadığında hastanın kalıcı olarak kör olması kaçınılmaz.

Lazer İle Göz Rengi Değiştirme-2

Evet Lazer İle Göz Rengi Değiştirme için bir başka operasyondan da bahsettiniz. Yapay iris bu tedavi de bu kadar riskli midir?

Yapay iris, gözün orijinal iris dokusu üzerine yerleştirilen çok ince, jelatin gibi bir zar. Göz bebeğinin kenarından milimetrik ölçüde bir açıklık sağlanarak göz içine yerleştirilir.

Bu Tedavide de Göz Tansiyonu Oluşur Mu?

Lazer ile Göz Rengi Değiştirme yönteminde göz tansiyonu sorunu çok daha nadir karşımıza çıkar ama yine de bu mümkün. Bize sorarsanız, yakın gelecekte yapay iris teknolojisi çok gelişecek gibi duruyor. Eğer göz rengini kalıcı olarak değiştirecek bir tedavi yöntemi yakın gelecekte bilimsel otoriteler tarafından tam kabul görecek ise; bu, yapay iris uygulaması olacaktır. Şu anda bu tedavi için 1200 renk tonunda ve 150 çeşit iris deseninde yapay iris üretimi yapılmakta. Evet Lazer ile Göz Rengi Değiştirme hakkında sizlere vereceğimiz bilgiler bunlar ayrıntılı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

No touch Laser Ameliyatı ile ilgili detayları buradan öğrenebilirsiniz.