TrDeEng
TrDeEng

40.000+
Vaka Deneyimi

60.000+
Başarılı Ameliyat

Korona Döneminde Göz Ameliyatı Riskli Mi?

Korona Döneminde Göz Ameliyatı Riskli Mi?

 

Bütün dünyayı etkisi altına alan korona virüs pandemisi hepimizin hayatında önemli değişiklikler yarattı. Bu süreçte elbette özellikle sağlık sektörünün önemi ve değeri bir kez daha anlaşılırken, aynı zamanda korkular da ortaya çıkmaya başladı. Hem pozitif kişilerin hastanelerde olması hem de potansiyel hastaların da test ve tedavi amacıyla hastaneleri ziyaret ediyor oluşu insanları korkutuyor.

 

Bu noktada öncelikle belirtmek gerekir ki korona döneminde göz ameliyatı riskli mi, sorusunun cevabı sizin tercihlerinizle ilişki. Uzmanlığı sadece göz olan bir branş hastanesini seçmeniz durumunda duyulabilecek endişe sokaktakinin ya da bir restorandakinin ötesinde değil. Genel hastanelerin aksine uzmanlık hastaneleri korona testi yapmaması ve pozitif hastaları kabul etmemesi nedeniyle risk değeri düşük yerler.

 

Doğru Hastane ve Doğru Doktor Seçimi

 

Korona Döneminde Göz Ameliyatı Riskli Mi?Bu noktada elbette nerede ve kime ameliyat olacağınız önemli bir faktör hâline geliyor. Veni Vidi Göz Caddebostan Merkezi olarak, hem üst düzey profesyonel bir hizmet anlayışı standartlarını koruduğumuz hem de butik hizmet anlayışını bir araya getirdiğimiz bir mekâna sahibiz. Düzenli olarak genel dezenfeksiyon çalışmalarımız ve gün içinde belirli aralıklarla rutin olarak ekstra temizlik önlemlerimizi almış durumdayız.

 

Önce hasta sağlığı, diyerek yola çıktığımız bu yolda hem ekip arkadaşlarımızın hem de hastalarımızın sağlıklarını önemsiyor ve WHO ile T.C. Sağlık Bakanlığı’nın yeni önlem ve uyarılarına göre pozisyon alarak güncel gelişmeleri yakından takip ediyoruz.

 

Tedavi Sonrası Riski

 

Hastalarımızdan sıklıkla aldığımız sorulardan biri de tedavi süreci sonrası gelişimi hakkında. Tedavi sonrası komplikasyon riski var mı? Tedavi sonrasında herhangi bir sorun yaşar mıyım? Bu konuda yapmanız gereken en önemli şey, doktorunuzun tavsiyelerine harfiyen uymanız. Özellikle tedavi sonrası ilaçlarınızın kullanımı noktasında doktorunuzun önerilerine uymanız son derece önemli. Açık cerrahiler olmamaları ve hızlı iyileşme süreçleri nedeniyle, bu kaideleri yerine getirdiğiniz taktirde göz ameliyatlarının komplikasyon oranları günümüzde son derece düşük durumda.

 

Akıllı Lens ve diğer göz tedavileri ve rahatsızlıkları için web sitemizde bulunan iletişim kanalları üzerinden bizimle iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz!