Göz Lazer Tedavisi

Göz Lazer Tedavisi

Göz lazer tedavisi ile ilgili sıkça sorulan soru ve cevaplara göz atabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Tedaviden korkan hastalar için göze dokunmadan göz lazer tedavisi  yapılabilir mi?

Miyop hipermetrop ve astigmatı olan hastalar artık saniyeler içerisinde göze hiç dokunmadan bu kusurlarından kurtulabilmektedirler. İşlem esnasında gözün sadece bir damla ile uyuşturulması yeterlidir ve hasta bu esnada sadece yanıp sönen bir ışığa bakar.

Herkes no touch lazer tedavisi olabilir mi?

No touch lazer tedavisi olabilmesi için kişinin 18 yaşın üzerinde olması gerekir. Miyop, hipermetrop veya astigmatik göz kusuru bu teknikle tek seansta düzeltilebilir. Kornası ince olan kişilere de no touch lazer tedavisi uygundur. Keratakonus hastalığı olanlar, katarak ameliyatı geçirmiş hastalar göz nakli geçirmiş hastalar da kalan numaraları için bu tedaviden fayda görebilirler.

Göz lazer tedavisi riskli bir operasyon mu?

No touch lazer tedavisinde göze dokunulmaz Kornea yüzeyi alkolle eritilmez, kornea dokusu kesilmez ve içinden herhangi bir parça çıkartılmaz. Bu teknik  geçirilebilecek en güvenilir göz lazer tedavisidir.

Göz lazer tedavisinde hasta başını oynatırsak sorun olur mu?

No touch lazer tedavisi esnasında gözü milisaniyeler içerisinde takip eden özel bir lazer ışığı kullanılır. Bu lazer  ışığı güdümlü bir füze gibi gözü takip eder. Göz oynatılsa da lazer hedef noktaya ulaşır, farklı bir dokunun hasar görebilmesi mümkün değildir. İşlem süresi 1 dakikanın altındadır, ortalama olarak 30 saniye kadar sürer. Kornea dokusuna hiçbir şekilde kesi ile müdahale edilmediği için işlem esnasında hastalar ağrı veya acı hissetmezler

Göz lazer tedavisi ileride katarakt ameliyatı olmaya engel midir?

No touch lazer ile göz lazer tedavisi geçiren bir kişinin ileride katarakt ameliyatı olmasına engel hiçbir durum yoktur. Kişinin ileri yaşlarda göz içi merceği bulanıklaşır. Katarak gelişirse göz lazer tedavisi geçirmiş olsa da çok rahatlıkla katarak operasyonu uygulanabilir. Hastanın bu durumu sadece amelyatı yapacak doktoruna belirtmesi yeterlidir.

Göz lazer tedavisi astigmatı düzeltir mi?

Astiğmat bir görme kusurdur ve bir şeylerin tam olarak odaklanamamasını ifade eder. Baktığımız cisimlerin yanında aynı zamanda gölgelerini görürüz. Bu durum no touch  lazer tedavisi ile kalıcı olarak düzeltilebilir.

Göz lazer tedavisi sonrasında gözler eski numarasına tekrar geri döner mi?

No touch lazer ile tedavi edilen gözlerde eğer hastanın numara ilerlemesi durmuş ise hiçbir zaman tekrar numara geri geliş olmaz. Hastalar günlük yaşantılarına birkaç gün içinde geri dönerler. Bir hafta sonra tüm sportif faaliyetleri yerine getirmek mümkündür, deniz havuz yasağı yoktur.

Göz lazer tedavisi hem uzak bozukluğu hem de yakın bozukluğu aynı anda gidebilir mi?

Göze hiç kesi uygulanmadan gerçekleştirilen no touch lazer tedavisi ile hastalıktan kurtulmak mümkündür. Hastanın aynı seansta hem uzak görme bozukluğundan hem de yakın görme bozukluğundan kurtulması mümkündür. Bunun için sadece 1 dakikadan az bir süre boyunca yanıp sönen lazer  ışığına bakması yeterlidir. İşlem esnasında herhangi bir ağrı sızı duyulmaz, gündelik yaşam ve her türlü spor aktivitesi bir hafta içinde başlar.

© 2017 AkinAkyurt.com - by BWD

Hemen İletişim        0216 386 8736


Sınırlı Sorumluluk Beyanı
akinakyurt.com'un içeriği, kullanıcıyı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zama bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Tüm hakları saklıdır