TrDeEng
TrDeEng

40.000+
Vaka Deneyimi

60.000+
Başarılı Ameliyat

No Touch Laser Göz Lazer Tedavisi
Op. Dr. med. Akın Akyurt

Op. Dr. med. Akın Akyurt

1968 de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Erkek Lisesinde yaptı. 1986 da İstanbul Erkek Lisesini okul birincisi olarak bitirerek İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesini kazandı. 1992 de tıp fakültesinden mezun olduktan sonra Alman hükümetinin kendisine verdiği Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD ) bursu ile Almanya Köln Üniversitesi Göz Kliniğinde Prof. Dr. med Krieglstein ‘ ın yanında göz ihtisasına başladı.

Göz Lazer Tedavisi (No Touch Laser)

Göz Lazer Tedavisi (No Touch Laser) ile sizler göz problemlerinizden kolayca kurtulabilirsiniz.

LAZER OLMAKTAN KORKUYORSANIZ NO TOUCH LASER SİZE ÇÖZÜM OLABİLİR

NO TOUCH LASER UZAK, YAKIN VE ASTİGMAT GÖRME KUSURLARINDA GÖZE DOKUNMADAN UYGULANAN LAZER TEDAVİSİDİR.

Veni Vidi Göz Sağlığı Grubu doktorlarından Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Veysel Öztürk göze dokunmadan yapılan No Touch Laser tedavisini anlattı.

Göz Lazer Tedavisi (No Touch Laser)

Göz Lazer Tedavisi (No Touch Laser Tedavisi) İle Göze Dokunmak Yok

Op. Dr. Veysel Öztürk; “Gözlüklerinden veya kontakt lenslerinden kurtulmak için yıllarca bekleyenler var. Tedavi sırasında gözlerine dokunulmasından korkup bu yüzden ameliyat masasından kalkanlar oluyor. Biz bu hastalara artık gözünüze dokunmuyoruz, doku kesmiyoruz, bıçak kullanmıyoruz diyebiliyoruz.”

SANİYELER İÇİNDE NUMARALAR SIFIRLANIYOR

“Lazer ışığıyla yapılan tedavi saniyeler içinde tamamlanabiliyor. Hastalar, tedavinin bittiğini bile anlamıyorlar. Tedaviden önce göz damlası ile gözler uyuşturuluyor ve hasta ağrı veya acı hissetmiyor.”

KORNEASI İNCE OLDUĞU İÇİN LAZER OLAMAYANLAR İÇİN AVANTAJ

“Yıllardır başarılı bir şekilde uyguladığımız lazer yöntemleri ne yazık ki bazı hastalara uygun olmuyordu. Korneadan doku kesmek veya zar kaldırmak zorunda olduğumuz için. Belli bir kornea kalınlığı gerekiyor, bu yüzden bazı hastalarımız lazer için uygun çıkmıyordu. Artık hastalarımızın korneası ince bile olsa Göz Lazer Tedavisi (No Touch Laser) ile gözlüklerinden ve kontakt lenslerinden kurtulabiliyor.”

 GÖZ KURULUĞUNDAN ETKİLENMEDEN GÖRME KUSURLARINDAN KURTULABİLİRSİNİZ

“Klasik lazer operasyonlarından sonra göz kuruluğu yaşanabiliyor. Ancak No Touch Laser göze temas olmadan yapıldığı için tedaviden sonra göz kuruluğu oluşmuyor.”

UZAK, YAKIN VE ASTİGMAT TEDAVİSİNDE NO TOUCH LAZER

“18 yaşından büyük hastaların gözlük numaraları artık ilerlemiyorsa uzak, yakın ve astigmat tedavisinde Göz Lazer Tedavisi (No Touch Laser) uygulanabilir. Daha önce katarakt ameliyatı olmuş ancak yakın ve uzak görme sorunu yaşayan hastalar da No Touch Laser tedavisi olabilir.”

NEDEN NO TOUCH LASER?

  • Tedavi sırasında göze temas olmaz.
  • İnce kornealı hastalara da uygulanabilir.
  • Tedaviden bir hafta sonra deniz, havuz ve spor aktiviteleri serbest.
  • Göze dokunulmadığı, gözden zar kaldırılmadığı için zar kırışması, zar altında iltihap oluşumu meydana gelmez.
  • Operasyon saniyeler içinde tamamlanıyor.
  • Diğer lazer operasyonlarında yaşanan göz kuruluğu No Touch Laser’den sonra oluşmaz.