Göz Lazer Tedavisi Nasıl Yapılır ve Göz Lazer tedavisi hakkında merak ettiğiniz her türlü bilgiye yazımızda ve sitemiz içerisinde bulabileceksiniz.

30 yılı aşkın bir süredir tüm dünyada lazer ile görme kusurlarının tedavisi yapılmaktadır. Geçen yıllar içerisinde bu amaçla değişik teknikler kullanılmıştır. Hangi tekniğin hangi hastaya uygulanacağı başarıdaki en önemli faktördür. Göz lazer teknolojisinin ilerlemesiyle göze dokunmadan tedavi yapılmaya başlandı.

Göz Lazer Tedavisi Nasıl Yapılır

GÖZE DOKUNMADAN TEDAVİ: NO TOUCH LAZER

No Touch Laser, göze hiçbir kesici alet oturtulmadan, basınç uygulanmadan, ön saydam tabaka kesilmeden ve kaldırılmadan veya mekanik olarak doku çıkartılmadan sadece lazer ışığı ile yapılan bir tedavidir. Uygulama sırasında hasta ağrı hissetmemekte ve rahatsızlık hissi yaşamamaktadır. Bu yüzden gözüne dokunulmasından tedirgin olan hastalar tercih edebilir.

BU YÖNTEMLE GÖZÜN HANGİ KUSURLARI DÜZELTİLEBİLİYOR?

Miyopi, hipermetropi ve astigmatizma gibi gözün kırma kusurlarının tedavisinde kullanılır. Bu kusurların tek tek veya birlikte olduğu tüm durumlar uygun vakalarda tek seansta düzeltilebilmektedir.

İŞLEM SÜRESİ NE KADAR?

Gözlerin damla ile anestezi ile uyuşturulmasından sonra her bir göz için bir dakikadan daha az sürede işlem sonuçlandırılmaktadır.

İNCE KORNEALI HASTALARA DA UYGULANABİLİYOR

En büyük avantajlarından biri kornea tabakası ince olduğu için klasik kesili lazer tedavisi yapılamayan hastalara da uygulanabilir olmasıdır. Ayrıca klasik lazer tedavisinden sonra görülebilen zar kırışması, zar altında iltihap gelişimi gibi sorunların bu yöntemde olmaması ve göz kuruluğunun daha az görülmesi diğer avantajlarıdır.

KİMLERE UYGULANABİLİR?

Daha önce korneası ince olduğu için lazer uygulanamayan hastalarda, kornea nakli geçirmiş hastalarda, katarakt ameliyatı geçirmiş ve göz içi lensi takılmış ancak beraberinde miyop, hipermetrop, astigmat gibi çeşitli kırma kusuru olan hastalarda da uygulanabilmektedir.Göz Damarları ile ilgii sorun olan hastalarda öncelikle göz anjiyosu yapılmakta ve daha sonra ameliyata karar verilmektedir.

NEDEN NO TOUCH LASER?

İşlem süresinin kısa olması, ince göz dokularına da uygulanabilir olması, tedavisi sırasında göze temas olmaması, hasta konforunun ve güvenilirliğinin yüksek olması nedeniyle uygun gözlerde tercih edilmektedir.

Göz Lazer Tedavisi Nasıl Yapılır, göz lazer tedavisi fiyatları ve göz lazer tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için hemen sizlerde sitemiz yada telefon numaralarımızdan bize ulaşbilirsiniz.