Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır ve Göz ameliyatları hakkında detaylı bilgileri sizlere bu yazımızda anlatmak ve sizlere detaylı bilgiler sunmak istiyoruz. Gelişen teknolojik imkanları hayatımızı her bakımdan kolaylaştırdığı gibi sağlık hizmetleri konusunda da kesin sonuçlar almamıza yardımcı olmaktadır.  Göz sağlığı hayatımızdan çok büyük bir önem taşımaktadır. Göz sağlığı ve göz ameliyatları konusunda artık göze dokunmadan lazer yöntemleri ile ameliyatları yapabilmekteyiz. Usta ve deneyimli kadromuz siz değerli okurlarımıza göz sağlığı konusunda merak ettiğiniz her soru ve konular hakkında sitemiz üzerinden paylaşacağı yazılar ile bilgilerini sizlere paylaşmaktadır.

Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır

Lazer ameliyatları güvenli midir?

Günümüzde, hem teknolojik gelişmelerin bize sunduğu imkanlar hem de lazer yapan ekiplerin yıllar içinde edindiği deneyimler sayesinde lazer ameliyatlarının güvenliği ve konforu çok artmıştır. Hastalar lazer tedavisi için bize başvurduğunda, korneanın kırıcılık ve ön-arka eğim haritalarını değerlendiririz, risk analizi yapılarak hastalarımız için en güvenilir yöntemi seçeriz.

Göze temas etmeden lazer nasıl yapılıyor?

Laser Comfort Plus+ tedavisinde gözden parça çıkarılmaz, göze dokunulmaz. Sadece lazer ışınları hastaların miyop, hipermetrop ve astigmat göz sorunlarını düzeltir. Göz kesilmediği için düzeltme sonrası zar altında iltihap oluşumu meydana gelmez. Bu nedenle Laser Comfort Plus+ tedavisi güvenli lazer uygulamalarından birisidir.

No Touch Laser tedavisi göz dokusundan parça çıkarılmadan, doku kesilmeden uygulanıyor. Bu tedavide hastanın sadece cihazdan gelen lazer ışığına bakması yeterlidir. Hasta ve lazer tedavi türü seçiminin çok ayrıntılı yapılması, hastanın kişiye özel tedavi görmesi ve tedavinin her basamağında maksimum konfora ulaşması No Touch Laser tedavisinin başlıca avantajlarıdır.

Gözden hangi hastalıklar teşhis edilebilir?
Göz dibine bakarak sadece göz hastalıkları değil birçok sistemik hastalığın bulgularına ulaşılabilir. En sık teşhis edilen sistemik hastalıklar arasında şeker hastalığı, hipertansiyon gelir. Atar ve toplar damar sistemi gözde bulunduğundan, kalp damar sistemi ve bazı kanser türleri hakkında çok önemli bilgiler ediniriz.

Lasik ve Laser Comfort Plus+ arasındaki fark nedir?
Laser Comfort Plus+ kişiye özel uygulanan lazer tedavisidir. Lasik ameliyatlarında miyop, hipermetrop ve astigmat gibi sorunlarını düzeltmek için gözden parça çıkarmak gerekirken, Laser Comfort Plus+ tedavisinde göze dokunulmaz. Operasyon saniyeler içinde tamamlanır. Diğer lazer ameliyatlarında görülen göz kuruluğu Laser Comfort Plus+ tedavisinde oluşmaz. İnce kornea dokusuna sahip hastalara Laser Comfort Plus+ uygulanabilir. Laser Comfort Plus+ ile astigmat düzeltmede yüksek başarı sağlanır. Laser Laser Comfort Plus+ tedavisi olan hastalara, tedavi sonrası fiziksel aktivite kısıtlanmaz.

Lazer tedavisinden yıllar sonra katarakt ameliyatı olunabilir mi?
Olunur ancak göz içi lens hesaplamasında özel formüllerin kullanılması gerekmektedir. Kliniğimizde de kornea kırıcılığından ve eğiminden bağımsız efektif lens pozisyonunun hesaplandığı yeni nesil bir formül geliştirilmiştir.

Göz kapağı düşüklüğü tedavi edilebilir mi?
Göz kapağı düşüklüğü ameliyattan korkan hastalarımıza sunduğumuz konforlu ameliyatsız yöntem ile tedavi edilir. Lokal anestezi ile 20 dakikada tamamlanır. Ağrı ve acı hissedilmez. Cerrahi operasyonlar kadar kalıcılık sağlayabilen bu tedavi ile ameliyatsız, dikişsiz göz kapağı sarkması şikayetlerinden kurtulmak mümkün oluyor.

Ameliyat fiyatları ile ilgili bilgi almak için “Göz Çizdirme Fiyatları” yazımızı okuyabilirsiniz.