akıllı lensler

Akıllı Lensler

Dakikalar İçinde Katarakt, Astigmat, Hipermetrop ve Miyop hastalıklarının tedavisi Akıllı Lensler ile yapılmaktadır.

Gözün görme görevini yerine getiremeyen ve hastanın yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen göz içi merceğin yerine bir çok mesafede net görme yetisi kazandıran  Akıllı Lensler (Göz İçi Kalıcı Mercekler) yerleştirilmektedir.

Akıllı Lensler  (Göz İçi Kalıcı Mercekler) hastanın ilerleyen yaşlarda karşılaşabileceği birçok göz sorunlarına karşı da hastayı korumaktadır.

Etkisi geçici midir?

Lens (Göz İçi Kalıcı Mercekler) her hastanın gözüne ömrü borunca bir kez yerleştirilmektedir. Ömürlük lenslerdir. Hastanın göz numarası tespit edildikten sonra göz yapısı uygun bulanan hastalara uygulanmaktadır.

Akıllı Lensler takıldıktan sonra göz numarası değişmesi gibi bir durum olabilir mi?

Hastaların göz numarası belirlenir ve belirlenen göz numarasına uygun lens takılır. Hastanın göz numarası Akıllı Lenslerden  (Göz İçi Kalıcı Mercekler) sonra büyük değişimler göstermemektedir.

Kimlere uygulanabilir?

Göz İçi Kalıcı Mercekler  uzak mesafeyi ve yakın mesafeyi göremeyen hastalara, lazer tedavisine göz yapısı uygun bulunmayanlara , lazer tedavisi olup göz numarası yenileyen hastalara ve katarakt hastalarına uygulanabilmektedir.

Neden tercih edilmelidir?

  • Ömürlük lenslerdir. Yıllar geçtikçe deforme olmamaktadır.
  • Uzak, yakın ve ara mesafeyi tek lens ile görme imkanı sunmaktadır.
  • Hastalarımıza uygulama sonrasında denize havuza girebilme imkanı sunmaktadır.
  • Tedavi yapıldıktan sonra numaralar geri gelmemektedir.
  • Gözde ilerleyen yaşlarda oluşabilecek hastalıklarında önüne geçmektedir.
  • Renk geçişlerini net bir şekilde fark etme olanağı sunmaktadır.
  • Hastamıza aynı gün evine dönebilmektedir.

Akıllı Lenslerde renk seçeneği var mıdır?

Akıllı Lensler  (Göz İçi Kalıcı Mercekler) göz içi merceğinin yerine yerleştirilmektedir. Renksiz ve Saydam bir yapısı vardır.

Katarakt tedavisinde kullanılır mı?

Evet, göz içindeki puslanan göz içi merceğin yerine üç odaklı lenslerin yerleştirilmesiyle net görüş sağlanır ve katarakt giderilir.

Akıllı Lensin kullanım süresi var mıdır?

Akıllı Lensler ömürlüktür ve kalıcıdır, kontakt lensler gibi tak-çıkar olayı bulunmamaktadır. Göz doktorları tarafından göz içine yerleştirilen lensler ömür boyu kullanılır.

 

akıllı lensler

© 2017 AkinAkyurt.com - by BWD

Hemen İletişim        0216 386 8736


Sınırlı Sorumluluk Beyanı
akinakyurt.com'un içeriği, kullanıcıyı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zama bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Tüm hakları saklıdır