Akıllı Lens Uygulaması

Evet akıllı lens tedavisi sayesinde gözlük kullanımı tarih oluyor. Akıllı Lens Uygulaması sayesinde görme yetisi azalan hastaların her türlü mesafeyi rahatça görmelerini sağlar. Teknolojinin ilerlemesi sayesinde katarakt sorununun çözümünde narkozsuz, iğnesiz yöntemler kullanılmakta. Ve bu kullanılan yöntemlerin en başında FAKO yöntemi gelemktedir. FAKO yönteminde hastanın konforu ön planda tutularak göze açılan çizik sayesinde gözün kendi merceği eritilip yerine akıllı lens tedavisinde kullanılan akıllı lens konulmakta. Ve böylece hasta her türlü mesafeyi rahatça görmekte.

Günlük yaşantısında gözlük veya kontakt lens kullanmak istemeyen hastaların en çok tercih ettiği tedavi yöntemlerinden biridir.Akıllı Lens Uygulaması ile sizlerde artık gözlük kullanımından kurtulacaksınız !
Göz içi lensler kırma kusurlarının tedavisinde kullanılmaktadır. Uzak ve yakın  mesafeyi görmeyi sağlayan monofokal ve bifokal  göz içi lensler göz ameliyatlarında kullanılmaktaydı. Ancak günümüz insanın en çok kullandığı ara mesafe olarak adlandırılan mesafeyi görme ihtiyacını bu lensler karşılamamaktaydı. Gelişen teknoloji  ile hastaların ihtiyaç duyduğu uzak, yakın ve orta mesafeyi net görmesini sağlaması. Ve hasta yaşam konforunu sağlaması ile  doktorların öncelikli tercihi olmaktadır.

Akıllı Lensler (göz içi kalıcı lens) hastaya tek bir göz içi lensler ile uzak, yakın ve orta mesafeyi net görün!
(bkz. Akıllı Lens Tedavisi Kimlere Uygulanır)

Akıllı Lensler (göz içi kalıcı lens) operasyonunda hastanın göz numarası belirlenir  ve belirlenen göz numarasına uygun göz içi lens yerleştirilir. Akıllı Lensler (göz içi kalıcı lens) her hastaya sadece bir kere uygulanmakta ve hastanın yaşamı boyunca gözünde kalmaktadır. Bu sebepten hastanın göz numarasının doğru değerlendirilmesi önemlidir. Hasta ömrü boyunca net görme yetisine bu lensler ile kavuşabilmektedir.

Akıllı Lensler (göz içi kalıcı lens) göz içine yerleştirilmesi  dakikalar içerisinde tamamlanmaktadır. Hasta konforunu ön planda tutan bir yöntemdir. Hasta bir gün içerisinde günlük yaşantısına dönebilmektedir . Operasyon sonrasında hastaların görme yetilerindeki olumlu  farklılıkları görmeleri yüz güldürücü sonuçlara sebep olmaktadır.

Göz İçi Lenslerin Değişiminin Sebebi Nedir?

Kişi yaşlandıkça gözü de yaşlanmaktadır. İlk yıllarda net olan göz içi lens zaman içerisinde netliğini kaybeder ve kişilerin yaşam konforunu olumsuz yönde etkiler. Hatta çoğu hastada görme oranında azalma, renk geçişlerini fark edememe gibi yakınmaları doğurmaktadır. Hasta günlük yaşam konforunu olumsuz yönde etkileyen bu durumdan. Akıllı Lensler (göz içi kalıcı lens) ömür  boyu net görüntü sunması ile kurtulmaktadır. Ve bilinmesi gereken bir durumda Akıllı Lens Uygulaması sırasında hiç bir şekilde göz merceği ile işlem yapılmamaktadır.
Akıllı Lens Tedavisi Uygulamaları ile sizleri gözlük derdinden tamamen kurtaracağımıza söz veriyoruz. Ama öncelikle sizin için uygun Akıllı Lens Tedavisi Yöntemleri arasından uygun yöntem seçilmeli ve uygulanmalı. Aslında bunlardanda önce göz yapınızın Akıllı Lens Tedavisi şekline uygun olmalı.

Hastalarımız akıllı lens tedavisini hayatları boyunca bir kere uygulatmaları yeterlidir. O akıllı lens ömür boyu sizinle birlikte yaşayacaktır. Akıllı lens takıldıktan sonra hastanın göz numaralarında çok büyük bir değişiklik olmamaktadır. Akıllı lensler de renk seçeneği yoktur, akıllı lensler saydam ve renksiz bir yapıya sabittir. Ayrıca akıllı lensler normal lensler gibi değildir akıllı lensler sayesinde havuza denize girip uyuyabilirsiniz.

Akıllı Lens Tedavisi Fiyatları konusuna gelecek olur isek göz doktorunuz tarafından göz yapınız incelenip uygun mercek ve tedavi yöntemi belirlenir ardından da fiyat belirlenir.

Akıllı lens uygulaması sonrasında hasta tedavi sırasında ilaç yardımı aldığı için ağrı sızı ve acı gibi hisler hissetmemektedir. Astigmat, hipermetrop, miyop gibi rahatsızlıkların tedavisinde de akıllı lensler kullanılmaktadır. Ayrıca şunu da söylemek gerekirse akıllı lenslerin her hangi bir kullanım ömrü sınırı yoktur onlar da sizinle ölene kadar gelir.

Bu tedaviyi günlük hayatında gözlük veya kontakt lens kullanmak istemeyen hastalarımız çoğunlukla tercih etmektedir. Tedavi öncesinde hastanın göz numarası belirlenir ardından buna uygun akıllı lens seçilip işleme başlanır. Akıllı lensin göz içine yerleştirilmesi saniyeler içinde halledilebilecek bir işlemdir. Bu tedavide hasta konforu en üst planda tutulur. Ve ardından aynı gün içinde evine dönebilir ve bir gün sonra normal yaşantısına dönebilir.