TrDeEng
TrDeEng

40.000+
Vaka Deneyimi

60.000+
Başarılı Ameliyat

Akıllı Lens Nedir
Op. Dr. med. Akın Akyurt

Op. Dr. med. Akın Akyurt

1968 de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Erkek Lisesinde yaptı. 1986 da İstanbul Erkek Lisesini okul birincisi olarak bitirerek İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesini kazandı. 1992 de tıp fakültesinden mezun olduktan sonra Alman hükümetinin kendisine verdiği Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD ) bursu ile Almanya Köln Üniversitesi Göz Kliniğinde Prof. Dr. med Krieglstein ‘ ın yanında göz ihtisasına başladı.

Akıllı Lens Nedir ?

Akıllı Lens Nedir ve hangi durumlarda kullanılır. Kimler için uygundur veya değildir. Sorularının cevapları bu yazımızda.

Akıllı Lens Nedir ?

Akıllı Lens Göz içi mercek  ameliyatlarında uzak,yakın ve orta mesafe net!

Göz içi mercek ameliyatlarında hastalar uzak ve yakın mesafeyi net görebilmektedir. Ancak günümüz insanlarının en çok ihtiyaç duyduğu mesafelerden biri orta mesafe olarak adlandırılan mesafeyi bu mercekler hastanın net görmesini sağlayamamaktadırlar.

Günümüz insanı araba ,bilgisayar kullanımı gibi eylemleri ağırlıklı olarak gerçekleştirdiğinden orta mesafeyi de net görme ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. İşte Akıllı Lensler bu ihtiyaçtan dolayı geliştirilmiş bir tedavi yöntemidir.

Akıllı Lens yöntemi nasıl gerçekleştiriliyor?

Hastanın göz merceği çıkarılır yerine akıllı mercek yerleştirilir. Hasta birkaç gün içerisinde hiç ameliyat olmamış gibi hayatına devam edebilmektedir. Ameliyat sonrasında hastaların genel yorumu “bu kadar zaman buğulu bir camdan bakmışım şimdi her şeyi net görüyorum” şeklinde olmaktadır. Bunun nedeni çıkarılan merceğin matlaşmış ve artık görevini yerine getiremeyecek durumda olmasıdır. Bu operasyon ile mat mercek yerini saydam, sağlıklı ve görevini yerine getiren bir merceğe bırakmaktadır.

Akıllı Lensler ile hasta uzak,yakın ve orta mesafeleri. Tek bir lens ile gözlük veya kontakt lense ihtiyaç duymadan görebilme yetisine ulaşmaktadır. Akıllı Lensler ile hastaların görme yetileri oldukça gelişir.

Akıllı lenslerin bir diğer özelliği ise ilerleyen yaşlarda hastanın göz yapısında oluşabilecek olan göz rahatsızlıklarından da hastayı korumasıdır.

UV ışınlarından gözlerinizin ne kadar etkilendiğini biliyor musunuz? Akıllı lensler UV ışınlarından da gözleri korumaktadır.

Akıllı lensler ile hasta  tek bir operasyon ile göz içerisine yerleştirilen mercek  sayesinde. Ömür boyu görme kapasitesinde bir azalma olmadan yaşamına devam etmektedir. Göz kusurlarınızdan kurtulabilmenin bir yolu da akıllı lens tedavisidir. Göz merceğiniz de değişiklik yapılmadan veya oynanmadan akıllı lens yardımı ile tedavi edebilmek gayet mümkün olabilir. Ve Akıllı Lens Nedir sorusuna verilebilecek bir cevapta Akıllı Lensler insan gözünün zararlı güneş ışınlarından korur. Yani bir nevi güneş gözlüğü görevi de yapabilir. Sizlerde Akıllı Lens ve Akıllı Lens Nedir konuları hakkında daha fazla bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.