Akıllı Lens ile Tedavi

Akıllı Lens ile Tedavi

Akıllı Lens ile Tedavi (göz içi kalıcı mercek)   ile net görüş!

Akıllı Lens ile Tedavi  (göz içi kalıcı mercek)  uzak , yakın  ve orta mesafe olarak adlandırılan mesafeleri. Gözlüğe ihtiyaç bırakmadan net bir şekilde görebilme olanağı sağlamaktadır.

Akıllı Lens (göz içi kalıcı mercek)   tedavisi kırma kusurlarının tedavisinde kullanıldığı gibi. Şeffaflığını yitiren, matlaşan ve görme kalitesini en aza indirgeyen katarakt rahatsızlığının tedavisinde de kullanılmaktadır.

Katarakt, göz bebeğinin arkasında bulunan ve gözün görme görevini yerine getirmesini sağlayan şeffaf merceğin bulanıklaşması ve net görüntünün ortadan kalkmasıdır. Katarakt rahatsızlığı başka göz rahatsızlıklarında olduğu gibi gözlük veya ilaçlarla tedavi edilebilen bir rahatsızlık değildir. Katarakt tedavisinde cerrahi işlem uygulanmaktadır.

Akıllı Lens (göz içi kalıcı mercek)   tedavisi ile hastanın ameliyat sürecinde yaşadığı sorunların da önüne geçilmektedir. Akıllı Lens (göz içi kalıcı mercek)   operasyonları iğnesiz, narkozsuz, ağrısız yapılır hasta aynı gün evine dönebilmektedir. Hasta 1 iş günü sonrasında günlük yaşantısına devam edebilir 18 yaş üzerinde olan hastalara uygulanabilmektedir. Akıllı Lens (göz içi kalıcı mercek)   yakın, uzak, orta mesafede net görüş sağlamaya yardımcıdır.

Akıllı Lens (göz içi kalıcı mercek)   takıldıktan sonra. Hasta yakın, uzak ve orta mesafe olarak adlandırılan 40 cm ile 2 metre arasındaki mesafeyi. Gözlüğe ihtiyaç duymadan görebilme yetisine ulaşabilmektedir. Akıllı Lens (göz içi kalıcı mercek)   hastanın ömrü boyunca gözlük ve kontakt lense ihtiyaç bırakmayacak  şekilde görmesini sağlamaktadır.

Akıllı Lens İle Tedavi Kimlere Uygulanmaktadır?

  • Uzak ve yakın net göremeyen kişilere
  • Göz numarası yüksek olduğu için lazer ile numarası sıfırlanamayan hastalara
  • Katarakt rahatsızlığı olan hastalara
  • Lazer tedavisi olduğu halde göz numarası sıfırlanmayan hastalara
  • Göz numarası yüksek olan miyop hastalarına
  • Miyop, kırma kusurları, astigmat, hipermetrop gibi rahatsızlıkları olan hastalara
  • Kornea yapısı lazer tedavisi için uygun olmayan hastalara

Merceğin UV koruma özelliği gözünüzü zararlı ışınlardan korur. Yaşlanmaya bağlı göz rahatsızlıklarının engellenmesinde önemli bir faktördür. Ayrıca Akıllı Lens İle Tedavi sırasında hiç bir şekilde gözün kendi merceği ile oynama yapılmaz. Göze kişiye yapılan muayeneden sonra uygun görülen Akıllı Lens ( göz içi kalıcı mercek) yerleştirilir. Tedavi olan hastamız tedaviden sonra gözünde ağrı acı gibi  hisleri hissetmeyebilir. Akıllı Lens ve Akıllı Lens İle Tedavi hakkında daha fazla bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçin.

© 2017 AkinAkyurt.com - by BWD

Hemen İletişim        0216 386 8736


Sınırlı Sorumluluk Beyanı
akinakyurt.com'un içeriği, kullanıcıyı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zama bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Tüm hakları saklıdır