Akıllı Lens ile Katarakt tedavisi ile göz rahatsızlıklarınıza kesin ve noktasal tedaviler sunmaktayız. Akıllı Lens olarak adlandırılan Trifokal yani çok odaklı göz içi lensleri, uzağı ve yakını iyi görmeyi sağlarken aynı zamanda orta mesafede de iyi bir görüş elde etmek amacıyla geliştirilmiş lenslerdir. Gözlüklerinden kurtulmak isteyen ancak lazer tedavisine uygun olmayan hastalar, hekimin önerisi varsa detaylı bir muayene sonucunda göz içi mercek operasyonları seçeneğinden yararlanabilirler. Bu teknikte göze 3 mm’den küçük bir kesiden girilir, lensin zarı yuvarlak olarak çıkarılır. Göz merceği ultrason dalgaları veren bir cihaz ile sıvılaştırılarak emilir, yerine katlanabilir yeni göz merceği yerleştirilir.

Akıllı Lens Göz içi mercek  ameliyatlarında uzak,yakın ve orta mesafe net!

Göz içi mercek ameliyatlarında hastalar uzak ve yakın mesafeyi net görebilmektedir. Ancak günümüz insanlarının en çok ihtiyaç duyduğu mesafelerden biri orta mesafe olarak adlandırılan mesafeyi bu mercekler hastanın net görmesini sağlayamamaktadırlar.

Akıllı Lens ile Katarakt tedavisi

Günümüz insanı araba ,bilgisayar kullanımı gibi eylemleri ağırlıklı olarak gerçekleştirdiğinden orta mesafeyi de net görüş ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. İşte Akıllı Lensler bu ihtiyaçtan dolayı geliştirilmiş bir tedavi yöntemidir.

Akıllı Lens yöntemi nasıl gerçekleştiriliyor?

Hastanın göz merceği çıkarılır yerine akıllı mercek yerleştirilir. Hasta birkaç gün içerisinde hiç ameliyat olmamış gibi hayatına devam edebilmektedir. Ameliyat sonrasında hastaların genel yorumu “bu kadar zaman buğulu bir camdan bakmışım şimdi her şeyi net görüyorum” şeklinde olmaktadır. Bunun nedeni çıkarılan merceğin matlaşmış ve artık görevini yerine getiremeyecek durumda olmasıdır. Bu operasyon ile mat mercek yerini saydam, sağlıklı ve görevini yerine getiren bir merceğe bırakmaktadır.

Akıllı Lensler ile hasta uzak,yakın ve orta mesafeleri tek bir lens ile gözlük veya kontakt lense ihtiyaç duymadan görebilme yetisine ulaşmaktadır. Akıllı Lensler ile hastaların görme yetileri oldukça gelişir.

Akıllı lenslerin bir diğer özelliği ise ilerleyen yaşlarda hastanın göz yapısında oluşabilecek olan göz rahatsızlıklarından da hastayı korumasıdır.

UV ışınlarından gözlerinizin ne kadar etkilendiğini biliyor musunuz? Akıllı lensler UV ışınlarından da gözleri korumaktadır.

Akıllı lensler ile hasta  tek bir operasyon ile göz içerisine yerleştirilen mercek  sayesinde ömür boyu görme kapasitesinde bir azalma olmadan yaşamına devam etmektedir.