TrDeEng
TrDeEng

40.000+
Vaka Deneyimi

60.000+
Başarılı Ameliyat

Akıllı Lens Ameliyatında Mercek Seçimi

Akıllı Lens Ameliyatında Mercek Seçimi

Hastalarımızın en sık sorduğu sorulardan biri de akıllı lens ameliyatında mercek seçimi nasıl belirlenmektedir? Bu cerrahinin temel mantığı gözün arka segmentinde yer alan doğal merceğin çıkartılması ve yerine suni bir mercek takılması işlemidir. Yüzlerce yıldır yapılmakta olan katarakt ameliyatının modern bir uygulaması olan bu cerrahide, mercek türleri teknolojinin geldiği son nokta sayesinde artık her mesafeyi kapsayıcı bir şekilde gelişti ve dönüştü.

Hangi Mercek Doğru?

Bu noktada doğru mercek seçimi için öncelikle doktorunuzun muayene gerçekleştirmesi ve çeşitli tetkiklerin yapılması gerekmektedir. Bu tetkikler çerçevesinde ilgili cerrahiye uygunluğunuz belirlenir ve bundan sonraki süreçte de gözünüzün durumuna göre özel bir mercek seçimi yapılır. Bu noktada seçilecek olan mercek tamamen size özel olarak üretilir ve kişiye özeldir.

Bu noktada hastanın göz değerleri, hayat kalitesinin durumu, göz yapısının uygunluğu, mesleği ve hobileri gibi parametreler devreye girer ve tek odaklı ya da çok odaklı mercek opsiyonları oluşturulur. Sadece merceğin odağıyla ilgili seçim yapmak değil, hangi mercek markasının kullanılacağı da önemli bir tercihtir. Türkiye’de yerli ve yabancı çok sayıda mercek markası bulunmaktadır. Bu noktada doktorunuzdan doğru bilgileri almak, onun uzmanlık alanına ve mesleki tecrübesine güvenmek gerekmektedir. Bu nedenle de doğru mercek seçimini yapabilmek için öncelikli olarak doğru doktor tercihi yapabilmek gerekiyor.

Akıllı Lensin Ömrü Nedir?

Akıllı Lensler için biz ömürlük demeyi tercih ediyoruz. Çünkü bu cerrahide kullanılan lenslerin kullanım süresi insan ömrünün ötesindedir. Bu nedenle cerrahi bir kez yapılır ve bir daha bakımı, değişimi gerekmez. Böylece tedavi sonrasında hastanın hem miyop, astigmat, hipermetrop gibi kırma göz kusurları ortadan kalkar hem de varsa kataraktı temizlenmiş olur. Eğer gereken bir durum oluşması hâlinde kataraktı oluşmamış hastaya cerrahi işlem yapılırsa da ilerleyen süreçte katarakt oluşumu görülmez ve görme düzeyi ömrünün sonuna kadar aynı kalır.

Akıllı Lensler ve diğer tedavi yöntemleriyle ilgili merak ettiğiniz sorularınız ve randevu talepleriniz için web sitemizde yer alan iletişim kanalları üzerinden bize ulaşabilirsiniz!